اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد کارتن در بسته بندی

یکی از بهترین راه هایی که می توان نظر مشتری را به سمت کارتن محصولات غذایی خود جلب کرد، اهمیت دادن به ظاهر محصولات است. این که شما بتوانید یک بسته بندی بسیار زیبا و جذاب داشته باشید و در کنار آن برند خود را به مشتریان معرفی کنید می توانید خیلی سریع نظر مشتری را به خود جلب کنید. این نکته را در نظر بگیرید که علاوه بر کیفیت خوب محصول، داشتن بسته بندی با ظاهر زیبا و جذاب هم بسیار مهم است.

برای این که بتوانید محصول خود را به مشتریان معرفی کنید بهتر است که اطلاعاتی را بر روی بسته بندی مواد غذایی خود درج کنید. چرا که اگر مشتری اطلاعاتی در رابطه با محصول شما نداشته باشد رغبتی برای خرید آن پیدا نمی کند. همیشه سعی کنید بسته بندی را که انتخاب می کنید زیبا و البته جدید باشد و مشتری آن را قبلا ندیده باشد تا بلافاصله بعد از دیدن آن به طرف او جذب شوند و آن را خریداری کنند.

یکی از علل تأثیرگذار در انتخاب یک بسته توسط مشتری طرح و بسته بندی مواد غذایی می باشد. در این مورد باید گفت که تولیدکنندگان صنایع غذایی باید بدانند متفاوت بودن در طرح و بسته بندی می تواند سهم بسزایی از بازار را به آنها اختصاص دهد از این رو کارتن و بسته بندی را به عنوان یک هزینه نباید دید بلکه به دید یک سرمایه گذاری برای آن باید هزینه کرد.

البته که به صرفه بودن کارتن یا جعبه مواد غذایی در مقابل قیمت تمام شده کالا هم حائز اهمیت است تا بتواند توان خرید را به تمامی مصرف کنندگان بدهد. از این رو کارتن سازی گلبرگ، کارتن سازی در کرج، کنار شما عزیزان است تا با نازلترین قیمت کارتنهایی با کیفیت و شکیلی را که برازنده برند شما می باشد، تولید نماید.

نکات بسته بندی مواد غذایی

بسته بندی که انتخاب می کنید باید در عین این که زیبا و جذاب باشد به راحتی باز شود و مشکلی برای مشتری در هنگام باز کردن آن به وجود نیاید. همچنین باید ویژگی های محصول را به خوبی نشان دهد، این که آیا محصول تازه است یا یخ زده! علاوه بر این ها باید در هنگام خرید به مشتری یک حس خوب را منتقل کند. بسته بندی مواد غذایی در واقع مانند یک شناسنامه برای معرفی محصول و معرفی برند عمل می کند.

بهترین نوع بسته بندی برای مواد غذایی استفاده از کاغذ و مقوا است، چرا که این نوع بسته بندی ها از نظر بهداشتی مورد تأیید وزارت بهداشت غذا و دارو است و همچنین جزو مواد تجزیه پذیر هستند و آلودگی برای محیط زیست ندارند.موادی رایجی که برای بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند عبارت اند از:کارتن های مقوایی با روکش PE، بطری های شیشه ای و کاغذ آلمینیوم، ظرف های پلاستیکی برای شیر، کاغذ های مقوایی PE و غیره.

اهمیت کارتن بسته بندی مواد غذایی

امروزه مشتریان از گزینه های نوآورانه استقبال می کنند. توجه و علم زیادی در انتقال علم صحیح ظرف و مواد بسته بندی برای تولید کنندگان انجام می شود. بسته بندی از میکرو ارگانیسم ها، هوا، رطوبت و سموم در برابر صدمه یا آلودگی محافظت می کند. از ریختن و نشت محصول جلوگیری می کند. تغذیه، مواد تشکیل دهنده و خرمای فروش نه تنها برای مصرف کننده بلکه برای فروشگاه های مواد غذایی نیز مهم است.

بارکد فروشگاه ها را برای ردیابی موجودی و فروش کمک می کند. بسته بندی ماده غذایی چنین نقش مهمی در حفظ و فروش یک محصول دارد. بسیاری از شرکت ها به دنبال یک سرویس بسته بندی قرار دارد هستند تا به آنها در دستیابی به بهترین کیفیت بسته بندی موجود کمک کنند. مزایای یک شرکت سازنده شامل هزینه، سرعت، کیفیت و نوآوری است.

کارتن بسته بندی مواد غذایی یک وسیله ضروری برای حفظ کیفیت مواد غذایی، به حداقل رساندن ضایعات مواد غذایی و کاهش مواد نگهداره مورد استفاده در مواد غذایی است. بسته بندی عملکردی مهمی در تهیه غذا، محافظت در برابر آسیب های شیمیایی و جسمی و در عین حال ارائه اطلاعات ضروری برای مصرف کنندگان و بازاریابان است.بسته بندی همچنین یک ماده مهم را فراهم می کند که به وسیله ی آن تولید کنندگان می توانند اطلاعاتی در مورد ویژگی های محصول، محتوای مواد مغذی و اطلاعات مواد تشکیل دهنده ارائه دهند.

کارتن بسته بندی غذا

کارتن های بسته بندی غذا ار شکل های مختلف و با اندازه های مختلف در کارتن سازی گلبرگ تولید می شوند. این کارتن ها معمولا به صورت بیرون بر تولید می شوند این کارتن ها درب دار هستند و برای نگهداری غذا استفاده می شود. این کارتن ها شامل کارتن غذای تک پرسی، دو پرسی، سه پرسی و دور پیچ ظرف سالاد و غیره هستند.

در صنعت غذایی لازم است کارتن با توجه به استفاده و کالای مورد بسته بندی تعیین گردد، که آیا لازم است از مواد اولیه بهداشتی استفاده شود و یا از مواد بازیافتی، عموما در مواردی که کالا در کارتن مادر بسته بندی می شود از مواد بازیافتی استفاده می گردد.

کارتن محصولات غذایی از جمله کارتن خرما، کارتن ماکارونی، کارتن مرغ، کارتن تخم مرغ، کارتن بیسکوییت، کارتن حبوبات، کارتن مربا، کارتن عسل، کارتن تنقلات، کارتن لبنیات، کارتن میوه، کارتن چای، کارتن تن ماهی، کارتن کنسرو، کارتن کیک، کارتن آدامس، کارتن زعفران، کارتن خشکبار، کارتن روغن، کارتن گوشت، کارتن رشته، کارتن قند، کارتن شکر، کارتن آرد، کارتن سس، کارتن سبزیجات، کارتن رب، کارتن آب، کارتن نوشیدنی، کارتن کلوچه، کارتن کشمش، کارتن عرقیجات، کارتن بستنی و…

این کارتن های بسته بندی غذا نیازمند شکل ظاهری، جنس، چاپ، رنگ و حتی علامت روی کارتن با توجه به محصول تولیدی برای جلب نظر مشتری در نگاه اول بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین مقاومت کارتن باید با وزن محصول، رطوبت، دما، نور در نحوه انبار و ارسال مرسوله مطابقت داشته باشد.

ویژگی های کارتن بسته بندی غذا

  • رعایت استاندارد های بهداشتی: در هنگام تولید کارتن بسته بندی غذا، از مقوای فودگرید استفاده می کنند که مناسب ترین نوع برای تولید این نوع کارتن ها است.
  • استفاده از کرافت و کاغذ: برای این که بتوان کیفیت و طعم و بوی غذا را به بهترین شکل ممکن حفظ کرد کرافت بهترین گزینه است چرا که کاملا بهداشتی است. کارتن هایی که برای غذاهای فسفودی استفاده می شود غالبا از این مقوا است.
  • تحویل فوری: برای این که بتوان سالم بودن غذاها را تضمین کرد باید کارتن های محصولات غذایی را طوری ساخت که در نگهداری غذا مقاومت خوبی از خود نشان دهند.

کارتن بسته بندی خشکبار

خشکبار یکی از روش های نگهداری مواد غذایی است که از فواید آن می توان به کاهش حجم و وزن مواد غذایی و همچنین جلوگیری از فساد زودرس مواد و بسته بندی آسان آن را می توان نام برد. کارتن هایی که برای بسته بندی خشکبار استفاده می شود شامل کارتن های تلسکوپی، کارتن های دسته دار جهت حمل آسان و زیبایی و همچنین کارتن های چهار درب لمینتی می شوند. قیمت هر یک از این کارتن ها به جنس و نوع چاپ بستگی دارد.

این بسته بندی های خشکبار برای حفاظت از محصول، توزیع و ذخیره سازی و فروش محصول تولید می شوند. طرحی که بر روی کارتن های بسته بندی خشکبار چاپ می شوند به منظور افزایش کیفیت و مرغوبیت برای فروش محصول می باشد. این بسته بندی ها باید این توانایی را داشته باشند تا از محصول در برابر آب و رطوبت محافظت کنند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>