اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نشتی رگلاتور گاز خودرو
همان طور که می دانید، برای آنکه یک خودرو عملکرد مناسبی را از خود نشان دهد، از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در خودروهای گازسوز، رگلاتوری وجود دارد که وظیفه مهمی را برعهده دارد.

رگلاتور

رگلاتور گاز خودرو چیست؟
رگلاتور در خودروهای گازسوز، نقش تنظیم فشار را ایفا می کند و از یک شیر برقی قطع کننده، حسگر فشار بالا، صافی در ورودی فشار بالا و شیر اطمینان تشکیل شده است. رگلاتور عموما برای محاسبه جرم گاز حسگر فشار بالا وارد عمل می شود در حالی که شیر برق مسئولیت باز و بسته کردن مسیر گاز را در این رگلاتور را برعهده دارد. اگر فشار گاز خروجی از 11.5 بالاتر برود، شیر اطمینان وارد عمل می شود. برای جلوگیری از یخ زدن گاز، مسیر آب گرم موتور از خروجی موتور وارد رگلاتور موتور می شود. ECU در مواقعی که می خواهید از سوخت بنزین استفاده کنید، شیر اطمینان را غیر فعال می کند و به راحتی مسیر عبوری گاز را مسدود می کند.

چگونه نشتی رگلاتور گاز خودرو را تشخیص دهیم؟
اغلب رانندگان خودروهای گازسوز، تصور می کنند، به دلیل اینکه خودرو از گاز برای سوخت استفاده می کند، بوی گاز در داخل خودرو مسئله پیش پا افتاده ای است. این در حالی است که گاز CNG هیچ گونه بویی ندارد و در صورتی که راننده و سرنشینان خودرو بوی گاز استنشاق کنند، بیانگر این است که در سیستم نشتی وجود دارد. اغلب راننده ها و صاحبان خودروهای گازسوز بوی گاز را در فضای خودرو تشخیص نمی دهند اما ممکن است سرنشینان یا کسانی که به تازگی وارد خودرو می شوند، بوی گاز را احساس کرده و خبر از نشتی گاز بدهند. به همین دلیل لازم است که این مسئله را جدی بگیرید و اجزای رگولاتور خودرو را مورد بررسی قرار دهید. استشمام بوی گاز در خودرو امری جدی است که باید حتما آن را مورد بررسی قرار دهید لذا برای کنترل نشتی رگلاتور گاز خودرو می توانید به شکل زیر عمل نمایید:

مقداری آب و ریکا را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را درون یک بطری بریزید. سپس در بطری را سوراخ کنید و مخلوط آب و ریکا را روی اتصالات بپاشید. در صورتی که نشتی رگلاتور گاز خودرو پیدا نکردید، بوبین های آبی و یا مشکی رنگ را که سر شیر مخزن یا رگلاتور یا شیر گاز قرار دارد را خارج نمایید. زیر آن یک درپوش برنجی استوانه ای شکل قرار دارد که می توانید با استفاده از مخلوط آب و ریکا آن را امتحان و بررسی کنید.

توجه داشته باشید در خودروهایی نظیر پراید، پژو 405، سمند و پژو پارس، اکسل عقب زیاد حرکت می کند و لوله انتقال گاز به دلیل برخورد با اکسل ساییده و حتی سوراخ می شود. لذا لازم است تا هر از گاهی لوله را بررسی کنید و مطمئن شوید که لوله از زیر به اکسل برخورد نداشته باشد و خراشیده نشود. به ویژه این موضوع در نشتی گاز رگلاتور پراید بیشتر دیده می شود. نصاب های با تجربه و حرفه ای لوله را به صورتی نصب می کنند که بر اثر گذر زمان با اکسل برخورد نداشته باشد، در نتیجه خراشیده و سوراخ نمی شود. به همین ترتیب توجه داشته باشید که لوله را به خوبی بررسی کنید.

رگلاتور

نشتی آب از رگلاتور گاز خودرو
نشتی آب از رگلاتور گاز خودرو، در واقع به زمانی اطلاق می شود که هوا وارد رادیاتور شده و به این ترتیب آمپر بالا می رود. در این شرایط با باز کردن درب رادیاتور، حباب های گاز را در آب مشاهده خواهید کرد.

نحوه تعمیر رگلاتور گاز
برای تعمیر رگلاتور باید شیر سر مخزن گاز را ببندید. خودرو را به محلی امن منتقل کنید، به صورتی که تا 10 متری خودرو عواملی که موجب ایجاد جرقه و آتش سوزی شود، وجود نداشته باشد.

درب موتور را باز کنید. خودرو را در حالتی قرار دهید که گاز آن خارج شود. حال می توانید سر باطری را باز کرده و از سمت ورودی به ریل سوت، لوله گاز رگلاتور به سوخت را به اندازه سه چهارم باز نمایید. این روند را به صورت آرام و ایمن انجام دهید، چرا که ممکن است گاز با فشار بالا خارج شود و شلنگ با اپراتور برخورد کند. حال مطمئن شوید که گاز از شلنگ خارج شده است. در این مرحله می بایست لوله گاز رگلاتور به ریل سوخت را از سمت ورودی باز نمایید.
از سمت خروجی رگلاتور، لوله گاز رگلاتور به سوخت را باز نمایید. قطعه سالم را جایگزین قطعه خراب کنید. برای بستن و نصب تمامی مراحل را برعکس روند ذکر شده، انجام دهید. پس از بستن، بررسی کنید که نشتی گاز وجود نداشته باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>