اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


مزایا و معایب چوب کاج

مزایای چوب کاج

قیمت

یکی از بزرگ ترین مزایای این چوب قیمت آن است که در مقایسه با انواع چوب های بلوط بسیار ارزان تر است. مهم ترین دلیل قیمت پایین چوب کاج رشد سریع آن است. چوب کاج نیاز چندانی به مراقبت نداشته و در کوتاه ترین زمان به فروش می رسد؛ به همین دلیل پرورش دهندگان چوب درخت کاج به قیمت پایینی محصول خود را به فروش می رسانند. اگر اولین اولویت تان قیمت پایین است، چوب کاج می تواند انتخاب خوبی باشد.

رنگ

مبلمان هایی که از چوب کاج ساخته شده اند، به علت رنگ روشنی که دارند با دیگر وسایل چوب منزل تان ست زیبایی می سازند. نمای ظاهری چوب درخت کاج به گونه ای است که با رنگ دیوار، طرح ها دیگر جزئیات دکوراسیون به خوبی ترکیب می شود.

قابلیت تغییر رنگ

کاج از آن دسته چوب هایی است که برای رسیدن به رنگ دلخواه به راحتی می توان آن را رنگ آمیزی کرده و از انواع رنگ ها و روکش ها استفاده کرد. حتی می توانید به رنگ طبیعی و زیبای خود چوب اکتفا کرده و فقط از یک لایه رنگ پوششی به عنوان پرداخت استفاده کنید. چوب کاج انواع پرداخت را می پذیرد و به همین دلیل از هر نوع پرداختی که استفاده کنید، در پایان به نتایج با کیفیتی خواهید رسید.

درجه سختی

چوب کاج را می توان در دسته چوب های سخت به حساب آورد؛ به همین دلیل نقش مهمی در دوام و قدرت بالای مبلمان چوبی دارد. درست است که سختی آن در مقایسه با چوب بلوط کمتر است اما باز هم از دوام مناسبی برخوردار است.

وزن سبک

مبلمانی که از جنس کاج هستند وزن سنگینی دارند اما در مقایسه با چوب بلوط سبک تر هستند. وزن سبک چوب از ویژگی های مثبتی است که در جابه جایی مبلمان نقش بسیار مهمی دارد. اگر از آن دسته افرادی هستید که چیدمان خانه را زیاد تغییر می دهید، پیشنهاد ما این است که مبلمان کاج انتخاب کنید.

مقاوم در برابر شوک

چوب کاج نسبت به شوک مقاومت بالایی دارد و این ویژگی مثبت سطح آسیب پذیری چوب را کاهش می دهد.

ظاهر متمایز

چوب درخت کاج با رنگ روشن و گره های تیره، ظاهری متفاوت دارد. اگر این سبک ظاهری چوب را می پسندید این چوب برای شما پیشنهاد خوبی می تواند باشد.

تأثیر محیطی کمتر

درخت کاج رشد بسیار سریعی دارد و بلافاصله پس از قطع درخت دوباره رشد کرده و درخت جدیدی جایگزین آن می شود. چوب کاج سریع رشد کرده و تأثیر بسیار کمی در زیستگاه های طبیعی دارد؛ و این در حالی است که چوب های بلوطی که در مبلمان به کار برده شده اند از جنگل های قدیمی به دست آمده اند.

معایب چوب کاج

تنوع سبک کمتر

درست است که چوب کاج با انواع سبک های دکوراسیون و حتی انواع رنگ دیوار ترکیب زیبایی می سازد اما از این چوب تنها می توان در مبل های سبک روستیک یا روستایی استفاده کرد. اگر از طرفداران سبک مدرن هستید چوب کاج به کارتان نخواهد آمد.

نشانه های فرسودگی زیاد

چوب کاج درجه سختی بالایی دارد اما نسبت به چوب بلوط در مقابل فرسایش قدرت و دوام کمی دارد. چوب کاج به راحتی تورفته و خراشیده می شود. اگر می خواهید از مبلمان چوبی خود استفاده مادام العمر ببرید، چوب بلوط گزینه مناسبی است.

نیاز به نگهداری زیاد

چوب کاج به علت این که مقاومت زیادی در برابر خراشیدگی و فرورفتگی ها ندارد، به مراقبت بیشتری نیاز دارد. اگر کهنگی و فرسودگی وسایل چوبی برایتان مهم نیست، می توانید در مراقبت از آن نیز زیاد به خودتان سخت نگیرید. اما اگر تازگی و زیبایی چوب درجه اولویت بالایی برایتان دارد، باید تدابیر مراقبتی بیشتری بیندیشید.

مستعد ایجاد گره های زیاد

هنگام خرید مبلمان چوب کاج به گره های داخل چوب دقت کنید مخصوصا گره هایی که در مبل حفره ایجاد کرده اند. گره های زیاد نقش بسیار مهمی در ضعف و شکنندگی مبلمان دارد. مبلمان چوبی خود را از تولیدکنندگانی تهیه کنید که از کیفیت محصولاتشان اطمینان دارید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>