اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صادرات به ارمنستان

صادرات به ارمنستان و مهم ترین کالای صادراتی:
صادرات به ارمنستان یکی از شرکای مهم ایران به حساب می آید، کشوری در قفقاز جنوبی که پایتخت آن شهر ایروان می باشد، ایروان بزرگ ترین شهر جمهوری ارمنستان است که در امتداد رود هزاردان واقع شده و مرکز اداری، فرهنگی و صنعتی این کشور است.

ارمنستان کشوری است که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است.

ارمنستان سرزمینی کوهستانی و دارای هوایی ملایم است. جمعیت کشور ارمنستان در حدود سه و نیم میلیون نفر می باشد که یک سوم این جمعیت تقریبا یک میلیون نفر از آنها در ایروان سکونت دارند.

ارمنستان دارای معادن مس، آهن، طلا، نمک، بازالت، مرمر، مواد خام نسوز و توف می باشد. آب های معدنی بسیاری از جمله آب های نوشیدنی گوارا و آبهای درمانی در آنجا وجود دارد.

صادرات به ارمنستان:
در راستای سیاست های جدید ایران در مورد حمایت از کالای ایرانی و صادرات آن به کشور های مختلف و با توجه به تحریم های جدید اعمال شده از سوی کشور آمریکا

کشور ارمنستان با توجه به همسایگی ایران و مرز زمینی و روابط دیپلماتیک خوب دو کشور یکی از گزینه های خوب برای صادرات می باشد.

ایران یکی از صادرکنندگان اصلی گوجه فرنگی، پیاز و هویج به ارمنستان می باشد. عمده کشورهای صادر‌کننده به ارمنستان می توان به روسیه، آلمان، بلغارستان، چین، ترکیه، بلژیک، آمریکا، کانادا، گرجستان، هلند و سوئیس نام برد. یکی از منابع اصلی درآمد کشور ارمنستان از بخش گردشگری تامین می شود.

اقلام عمده صادراتی کشور ارمنستان شمش آهن و مس، فلزات غیر آهنی، الماس، مواد معدنی و مواد غذایی است. کشور هایی که بیشترین واردات را از ارمنستان دارند شامل روسیه، آلمان، بلغارستان، بلژیک، ایران، آمریکا و سوئیس می شوند.

عمده کالای صادراتی به ارمنستان:
ایران کالا هایی مانند قیر نفت، نیترات آمونیوم انفجاری، فروسیلیسیوم، شیشه فلوت، سولفور سدیم، روغن صنعتی، مصنوعات از مواد پلاستیکی، محصولاتآ هنی و فولادی، جوجه یک روزه و غیره را به ارمنستان صادر می‌کند.

گردشگری در ارمنستان یکی از منابع اصلی درآمد کشور ارمنستان می‌باشد که نقش مهمی در اقتصاد ارمنستان ایفا می‌کند.

کشور ایران یکی از مهم ترین کشورها در زمینه صادرات به ارمنستان محسوب می شود، اما به دلیل وجود تحریم‌های بین المللی موجود صادرات به ارمنستان زیاد به چشم نمی‌خورد. در داخل کشور نمایندگی و بازرگانان فراوانی وجود دارند که انواع محصولات نفتی و غیر نفتی را با بالاترین کیفیت به کشور ارمنستان صادر کنند.

برای صادرات به ارمنستان بهتر است مواردی را مد نظر قرار دهیم، این موارد عبارت است از توجه ویژه به کیفیت و حفظ ارزش محصول ایرانی، مطابق با استاندارد‌های روز دنیا و نظارت دقیق واحد کنترل کیفیت کارخانه در تولید محصولات ایرانی و … می‌باشد این موارد در زمره اهداف تولید کنندگان کشورمان است که توانسته‌اند در سال جاری بیشترین صادرات به ارمنستان را داشته باشند.

ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است که به دلیل هم مرز بودن با کشورمان از اهمیت بالایی برای صادرات برخوردار است. نزدیک ترین شهر به این کشور شهر تبریز است که می توان از این موقعیت نهایت استفاده را کرد و محصولات با کیفیت و با ارزش ایرانی را به آنجا صادر نمود.

ایران به دلیل داشتن موقعیت جغرافیایی و آب و هوای سازگار برای کشت زعفران، پسته و محصولات دیگر توانسته در بخش صادرات به ارمنستان نقش ویژه‌ای داشته باشد؛ و این محصولات را با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب به این کشور مهم صادر نماید.

در کشور ما نیز شرکت ها و کارخانجات بسیاری در زمینه صادرات به ارمنستان فعالیت می کنند تا محصولات ایرانی را با بالاترین کیفیت به ارمنستان و سایر کشور ها صادر کنند.

در این باره بد نیست که بدانید، زعفران و پسته تولید شده در شرکت های ایرانی به دلیل داشتن کیفیت بالا در بین سایر برند‌ها، همواره خواستار صادرات به ارمنستان از سوی ایران بوده است، به همین منظور ایران یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان، زعفران و پسته به ارمنستان به شمار می‌رود.

مهم ترین کالای صادراتی به ارمنستان چیست؟
همان طوری که در بالا نیز اشاره شد صادرات به ارمنستان از اهمیت خاصی برخوردار است، از مهم‌ترین و بیشترین کالای صادراتی ایران به این کشور می توان به پسته و زعفران ایرانی اشاره کرد.

صادرات به ارمنستان برای بازرگانان ایرانی مهم است، با این روش می توانیم ارزآوری خوبی برای کشورمان داشته باشیم، و به نوعی بازار ارمنستان را در اختیار بگیریم.

محصولات مهم صادرات به ارمنستان علاوه بر پسته و زعفران محصولات صنعتی کشورمان هستند که به دلیل فناوری بالا در ساخت و کیفیت مناسب به کشور ارمنستان صادر می‌شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>