اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد چوب بالسا

چوب بالسا از درختی پهن برگ به دست می آید که عمدتا در مناطق استوایی و از جنوب مکزیک تا جنوب برزیل رشد می کند. البته 90 درصد چوب تجاری بالسای جهان در اکوادر تولید می شود که از جنگل های صنعتی این درخت به دست می آید. بالسا چوبی پراکنده آوند است اما بافت آن گاهی اوقات شبیه به خلل و فرج چوب های بخش روزنه ای می شود.

این چوب سبک ترین چوب تجاری جهان است و بسیار زیاد از آن برای ساخت ماکت های چوبی و سازه های پرنده استفاده می شود. بالسا درختی تند رشد است و این ویژگی به مانند دیگر چوب ها با نرمی و سفتی بافت چوب رابطه مستقیم دارد. بالسا به دلیل همین سریع الرشد بودن بافت نرم و با ثبات ابعاد بالایی دارد.

در سال اول رشد درخت بلندی قد آن به 25 یا 30 متر هم می رسد و قطر تنه آن به 1٫2 متر هم خواهد رسید. برگ درخت بالسا شبیه به برگ درختان سخت چوب است اما اصلا از این حیث با آن ها شباهتی ندارد و نرم ترین چوب است.

وزن مخصوص بالسا حدود 150 کیلوگرم بر متر مکعب است که دانسیته ای بسیار پایین به شمار می آید. بالسا چوبی راست تار دارد. چوب بالسا درون چوب قهوه ای تا سفید یا کرم مایل به صورتی دارد اما در اصل چوبی سفید تا زرد کم رنگ دارد. استفاده صنعتی این چوب بیشتر از برون چوب آن است و درخشندگی زیادی ندارد.

در فصل آغاز رویش، آوندهای درشتی دارد و اشعه های چوبی آن با چشم غیر مسلح قابل مشاهده است. بالسا چوبی نرم و خوش کار است و به راحتی با ساده ترین ابزارهای موجود تراشیده می شود و برای همین به غیر از نجارها و علاقمندان به هنرهای چوبی، مورد استفاده بسیاری از معماران و طراحان صنعتی هم قرار دارد.

بالسا بوی خاصی ندارد و به همین علت برای ساخت لوازم آشپزخانه و پخت و پز استفاده می شود. کاربردهای چوب بالسا زیاد و منحصر به فرد است. از چوب بالسا در ساخت ماکت هواپیما و هلی کوپتر، دیواره داخلی هواپیما، بخشی از پره های توربین های بادی، جلیقه های نجات، ابزار ماهیگیری، لوازم ورزشی و غیره استفاده می شود.

در مجموعه وودیانو از این چوب برای ساخت ماکت های چوبی و قسمت های حساس و مهم کاسه گیتار استفاده کرده ایم. استفاده از بالسا برای پل بندی صفحه گیتار با تکنیکی خاص بدون جایگزین است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>