اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

تمیز کردن داشبورد خودرو
برای تمیز کردن داشبورد خودرو، می توانید از روش های گوناگونی بهره مند شوید که هر یک به نوعی در تمیزکاری و برق انداختن داشبورد موثر هستند. اما پیش از هر کاری به صورت مشترک، از یک پر یا قلم گردگیری استفاده کرده و ابتدا سطح داشبورد را به خوبی گردگیری کنید. وجود گرد و غبار و ذرات روی داشبورد، باعث می شود که حین تمیزکاری کار شما سخت شده و با کیفیت کمتری همراه گردد. به علاوه گرد و غبار و ذرات، به خش افتادن داشبورد خودرو نیز منجر می شوند.

پس از گردگیری ابتدایی، از یک دستمال نرم (ترجیحا پارچه های میکروفایبر) استفاده کرده و سطح داشبورد را به صورت پایه ای تمیز نمایید. سپس از یکی از فرمول های زیر برای تمیز کردن کامل و برق انداختن داشبورد خودرو، بهره مند شوید.

داشبورد

استفاده از روغن زیتون برای تمیز کردن داشبورد خودرو
روغن زیتون بهترین راه حل برای تمیز کردن و برق انداختن داشبورد ماشین به شمار می رود. در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از این کار دریافت کنید، لازم است که کمی از روغن زیتون، به اندازه چند قطره، در چند بخش مختلف داشبورد خودرو ریخته و سپس به کمک یک تنظیف، به آرامی روغن را روی سطح داشبورد ماساژ داده و پخش کنید. توجه داشته باشید که از انباشته شدن روغن در یک بخش داشبورد یا سرریز کردن آن به صورتی که پاک نشده باشد؛ خودداری ورزید. این روغن باید به خوبی روی سطح داشبورد پخش شده و به اصطلاح خودمانی به خورد آن برود.
به این ترتیب ضمن آن که داشبورد خودروی شما به خوبی تمیز شده، ظاهری براق و نو پیدا کرده و از تماشای آن لذت خواهید برد.

استفاده از پارافین برای تمیز کردن داشبورد خودرو
پارافین نیز می تواند به عنوان راه حل ارزان قیمت بعدی، برای تمیز کردن و برق انداختن داشبورد خودرو، موثر واقع شود. اگر تصمیم گرفته اید که این کار را شخصا انجام دهید، پارافین انتخاب سخت تری نسبت به روغن زیتون خواهد بود. حالت روغنی روغن زیتون در قیاس با توده ای بودن پارافین، کار را برایتان ساده تر می سازد. اما به هر دلیلی که پارافین را ترجیح می دهید، باید در پخش کردن آن روی سطح داشبورد، دقت کافی داشته باشید.

به کمک یک پنبه مقداری پارافین برداشته و از آن در بخش های مختلف داشبورد، به صورت لایه های نازک بزنید. سپس به کمک یک تکه پنبه تمیز دیگر یا تنظیف، به پخش کردن پارافین روی سطح داشبورد ماشین، بپردازید.

برق انداختن داشبورد خودرو
استفاده از واکس برای برق انداختن داشبورد
اما اگر به سراغ ساده ترین راه، یعنی استفاده از واکس داشبورد رفته باشید؛ باید در انتخاب و خرید آن دقت و وسواس کافی به خرج دهید. شما با واکس های داشبورد گوناگونی در بازار وسایل مصرفی خودرو روبه رو خواهید بود و باید انتخاب خود را بر پایه ماندگاری و کیفیت واکس داشبورد، انجام دهید. در استفاده از واکس داشبورد، به ایجاد یک لایه درخشان و براق کننده و در عین حال حافظ سطح داشبورد، نیازمند هستیم.

انواع واکس داشبورد خودرو
واکس های داشبورد خودرو را باید به دو گروه واکس داشبورد مایع و واکس داشبورد ژله ای تقسیم بندی کنیم.

واکس های داشبورد مایع: این واکس ها خاصیت براق کنندگی عالی داشته و حتی کهنه ترین داشبوردهای خودرو را نیز براق و درخشان می سازند.
واکس های داشبورد ژله ای: واکس های داشبورد ژله ای؛ دارای هر دو خاصیت براق کنندگی و محافظتی روی سطح داشبورد هستند. با استفاده از این نوع واکس داشبورد، تمیز ماندن سطح را برای مدتی بیمه می سازید.
واکس های داشبورد سلولزی: این نوع از واکس ها به طور خاص برای داشبوردهای چوبی تولید شده و کارایی محافظت و برق انداختن سطح چوبی داشبورد را دارا هستند.

پیشگیری از کثیف شدن داشبورد ماشین
در کنار تمام این نکات توجه داشته باشید که پیشگیری از کثیف و کهنه شدن داشبورد ماشین نیز جای خود دارد. برای این منظور نکات و توصیه های زیر را در نظر داشته باشید:

از لمس داشبورد یا فرمان با دست های چسبناک خودداری نمایید.
از پارک کردن خودرو زیر آفتاب تند خودداری کرده و یا در صورت لزوم از آفتابگیر خودرو استفاده نمایید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>