اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


چوب سخت چیست؟

چوب سخت یا سخت چوب ها

شامل چوب درختان پهن برگ است.بافت چوب درختان پهن برگ تنها در زمانی که درخت برگ دارد، رشد می کند.رشد و نمو در بهار شروع می شود و به مرور زمان هر چه به پاییز نزدیک می شویم رو به افول می گذارد. این رشد تا بهار سال آینده متوقف می گردد.

بنابر این حلقه سالیانه این دسته از درختان به صورت یکنواخت، از چوب بهاره دارای رنگ روشن به طرف چوب پاییزه تیره رنگ تغییر می کند.در ضمن حجم نسوج شعاعی در سخت چوب ها حدود 18 درصد حجم چوب است که همین مساله تاب چوب را افزایش می دهد.

باید دانست که هر چه حلقه سالیانه این نوع چوب ها عریض تر باشد، تاب و توان آنها در برابر نیروهای مکانیکی بیشتر خواهد شد.نام سخت چوب ها به دلیل نوع بافت آنهاست و دلیل بر سخت تر بودن همه چوب های این دسته نیست.

برخی درختان پهن برگ عبارتند از:

گردو، انجیر، بلوط، چنار، راش، تبریزی، سپیدار و افرا,زبان گنجشک از چوب سخت یا سخت چوب ها در ساختمان, مبلمان، در و پنجره و نازک کاری میز و صندلی ساختمان مصرف می شود.

کاربرد سخت چوب ها

بیشتر از سخت چوب ها برای کاره های ظریف و دیزاین و دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.مانند ساخت کتابخانه و بوفه و راه پله و گاهآ آلات موسیقی اما در کشورها آمریکالی شمالی که خاستگاه سخت چوب ها هستند برای ساخت ساختمان و کف سازی و محوطه سازی نیز استفاده می شود.

سخت چوب ها هم دوام و ماندگاری بالایی دارند و هم از لحاظ بافت و رنگ نیز بسیار زیبا و چشم نوازهستند.برخلاف تصور عمومی در مورد چوب های سخت کار کردن با این چوب ها بسیار ساده و راحت هستندو برای نجار و نصاب کارکردن با آنها لذت بخش تر استزبرا قدرت مانور نجار بالاتر می رود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>