اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی

دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ سامانه صادرات و واردات فروشگاه خدمات اطلاعاتی
خدمات جانبی
تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
عضویت در سامانه صادرات، واردات، تجارت
گروه بازرگانی هومان پویان

چوب نراد چیست؟

گونه های متنوعی از چوب توسط شرکت های فعال درزمینهٔ صنعت چوب و کارگاه های کوچک نجاری در ایران مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پرمصرف ترین و قدیمی ترین چوب های مورد استفاده در صنعت چوب، چوب هایی هستند که از روسیه وارد ایران می شوند و با نام هایی مانند نراد، یولکا، ساسنا و حتی به اشتباه چوب روسی شناخته می شوند.

چوب نراد چیست؟

نراد یا fir با اسم علمی Abies alba: این چوب وارداتی بوده که به رنگ سفید تا سفید مایل به کرم قهوه ای مایل به صورت، راست تار و دارای نقشی زیبایی است. چوبی است سبک، نرم و کم دوام و کار با آن آسان است.

نراد یک نمونه از 40 نمونه های درخت کاج هست. نراد یکی از درختانی است که مانند درخت کاج جزء مهم ترین درختان برای تهیه چوب روسی به حساب می آیند. این درخت جزوه گونه درختان نرم چوب به حساب می آیند و به واسطه قیمت مناسب و صنعتی بودن آن ها مورد توجه اساتید قرار گرفته است.

برگ درخت نراد سوزنی است و این برگ ها در تمام فصل های سال سبز هستند از این چوب ها برای مصارف گوناگونی مانند کاغذ سازی، ساخت پالت، مبلمان سازی، درب و پنجره چوبی، کف پوش و دیوار پوش، ساخت فریم ساختمان، دکوراسیون داخلی و خارجی و… استفاده می شود.

چوب نراد به انگلیسی چه می شود؟

اسم علمی چوب نراد یا fir با Abies alba است که در انگیسی با نام Pine نیز شناخته می شود. این چوب از پر مصرف ترین چوب ها و جزو صادرات عمده چوب توسط کشورهای تولید کننده چوب در شمال اروپا، کانادا و حتی چین است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
بهزاد محمدی:
باسلام درمورد خرید چوب نراد وراهی ورد به این صنعت
پاسخ زینگ:
سلام. از افراد متخصص در این موضوع خواهشمند است پاسخ خود را درج نمایند (ثبت نام متخصصان)

نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>