اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

علائم خرابی پلوس
راحت ترین راه فهمیدن و پی بردن به خرابی پلوس ها این است که اگر صدای تق تق از سمت چرخ ها آمد بفهمیم که سرپلوس ها خراب شده اند. ضمن این که در صورت خرابی، اگر می خواهید بفهمید که سرپلوس کدام سمت خراب شده است باید فرمان را تا آخر به یک سمت بچرخانید و همان سمتی که صذای تق تق را شنیدید، همان سمت خراب شده است.

پلوس

علل خرابی پلوس
پاره شدن گردگیر ها را می توان به عنوان مهم ترین علت خرابی پلوس شمرد.
رانندگی با دنده اشتباه
چک نکردن اتصالات سرپلوس
ترمز های بی جا و استفاده ناصحیح از ترمز دستی
رها کردن ناصحیح کلاج و ضربه هال ناگهانی به خودرو
بکسل کردن وسیله ای که وزن بیشتری نسبت به خودرو دارد
روشن کردن خودرو با هل دادن

گردگیر پلوس چیست؟
قطعه ای قیف مانند که در انتهای پلوس قرار دارد و از برخورد گرد و خاک با پلوس جلوگیری می کند. اگر همیشه در هنگام سرویس خودرو گردگیرها را چک کنید در این صورت، اگر پارگی داشته باشند می توانید با تعویض آنها از خرابی سر پلوس جلوگیری کنید

پلوس

سه شاخه پلوس

خرابی بلبرینگ سه شاخه به صورت ضربه های متوالی به موتور بروز میکنه که نشانه اش تکانهای دسته دنده در سرعت پائین و لرزش ماشین در سرعتهای بالا هست که اگر به دادش نرسید دسته موتور ها رو خیلی زود از بین میبره.
صدائی که در عقب و جلو کردن پلوس به گوش میرسه ناشی از برخورد انتهای میله پولوس با مشعلی هست که اگر فنر داخلش باشه این صدا کمتر به گوش میرسه و چندان ربطی به خرابی نداره. وقتی پلوس نصب شده و در حال کار هست، چون از دوطرف مهار شده حرکت طولیش در حدی نیست که این برخورد پیش بیاد و صدا نمیده.

تراشکاری سر پلوس ماشینهائی که قطعات یدکی کمیاب و گران دارند مقرون به صرفه هست ولی مثل یک سر پلوس نو عمر نمیکنه. برای خودروهایی همچون پراید، سمند و … با توجه به قیمت سرپلوس نو، تراشکاری توجیه نداره ضمن این که به علت تراش خوردن سطح آبکاری شده، مقاومت قطعه در برابر سایش به مراتب کمتر از قبل هست و دیر یا زود باید قطعه نو تهیه کنید

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>