اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تعمیر فرمان خودرو
سیستم فرمان خودرو
با توجه به اینکه در مقاله مربوط به لرزش فرمان، از جزئیات سیستم فرمان خودرو آشنا شدید، در این بخش توجه شما را به خواندن مطلب مهم دیگری از سایر موارد با اهمیت درباره فرمان ماشین، یعنی دلایل اصلی سخت شدن چرخش فرمان جلب خواهیم کرد. زمانی که فرمان خودرو به سختی بچرخد، بسته به میزان سختی در چرخش دلیل آن می تواند یک مورد ساده باشد و یا یک موضوع جدی. در صورتی که چرخاندن فرمان خودرو بسیار سخت باشد دیگر نمی توانید خودرو را به خوبی هدایت کنید، پس بهتر است که به یک مکانیک رجوع کنید.

فرمان

سیستم فرمان چگونه کار می کند
سیستم فرمان خودروهای جدید شامل قسمت های زیادی مانند غربیلک، میل فرمان، میل تعادل، سیستم هیدرولیکی فرمان و سگ دست فرمان است. زمانی که غربیلک فرمان را به یک سمت می چرخانید، سیستم هیدرولیکی به کمک شما می آید. تا نیروی کافی برای هدایت خودرو مهیا شود و جهت چرخ ها عوض شود. توجه داشته باشید که در بعضی از خودروها قسمتی از عملیات سیستم فرمان به صورت الکتریکی است.

دلایل معمول سخت شدن چرخش فرمان خودرو
کم بودن روغن هیدرولیک فرمان
زمانی که شروع به چرخش فرمان می کنید یک حسگر، چرخش را متوجه شده و توسط جک هیدرولیکی نیروی دلخواه را وارد می کند. اما در صورتی که روغن هیدرولیک فرمان کم شده باشد، نیروی هیدرواستاتیکی تولید شده توسط جک برای هدایت چرخ ها کافی نخواهد بود.

پاره شدن تسمه پمپ هیدرولیک
پمپ هیدرولیک فرمان برای پمپ کردن روغن نیروی لازم را از طریق تسمه از موتور خودرو می گیرد. در صورتی که این تسمه پاره شود، پمپ از کار می افتد و فرمان به سختی می چرخد (مانند حالتی که اتومبیل خاموش است).

مشکل در جعبه فرمان (یا مارپیچ و پینیون)
اگر مارپیچ آسیب دیده باشد، هدایت خودرو سخت خواهد شد. در صورتی که در لحظات اولیه ای که خودرو را به راه انداخته اید، چرخاندن فرمان سخت باشد. اما به مرور زمان راحت تر شود، احتمالا مارپیچ آسیب دیده است. زیرا با گذشت زمان از راندن و گرم شدن مارپیچ و روغن کاری، اثر آسیب دیدگی در رانندگی کمرنگ می شود.

فشار کم در لاستیک های جلو
احتمال دارد که سخت بودن چرخش فرمان به علت کم باد بودن لاستیک ها نیز باشد. اگر چه عموماً این گونه نیست و مشکل در جای دیگری است. با این حال در صورتی که فرمان دادن سخت بود، ضرری ندارد اگر باد لاستیک های جلو را چک کنید.

تعمیر فرمان خودرو
به طور کلی برای کشف مشکل اول باد لاستیک، سپس میزان روغن هیدرولیک و در نهایت تسمه پمپ هیدرولیک بررسی می شود. که اگر مشکل از این موارد بود می توان به راحتی آن را رفع کرد. اما در صورتی که مشکل از مارپیچ باشد، مارپیچ باید باز و در صورت خرابی جدی تعویض گردد. سپس روغن هیدرولیک تخلیه و روغن جدید ریخته می شود تا از نبود براده فلز در روغن هیدرولیک اطمینان حاصل شود. گاهی حتی یک براده در داخل روغن می تواند علت ایجاد آسیب در مارپیچ باشد. پس از انجام تعمیر فرمان خودرو، اتومبیل در یک جای کم خطر و باز از لحاظ سیستم فرمان چک می شود. تا اطمینان حاصل شود که مشکل رفع شده و چیزی از قلم نیفتاده است.

میزان اهمیت تعمیر فرمان خودرو
زمانی که به هنگام رانندگی نمی توانید به راحتی فرمان را هدایت کنید، امکان تصادف و حادثه برای شما بیشتر خواهد شد. علاوه بر این، از آنجا که علت سخت شدن چرخش فرمان مشخص نیست، اهمال و فراموش کردن تعمیر می تواند آسیب های جدی تر به سایر قسمت های سیستم فرمان وارد کند.

خدمات قابل ارائه رگلاژ به دارندگان خودرو
با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (02172491) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود.
پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.
شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.
با درخواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت.
تمامی تعمیرگاه های طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچک ترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.
علاوه بر تمام مزیت های ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. با تضمین خدمات ارائه شده در راستای افزایش کیفیت تعمیرات خودرو و نیز رضایت مندی مشتریان خود تلاش خواهد نمود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>