اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ورق فینگر جوینت

ورق فینگر جوینت ورق یک لایه چوبی است که با اتصال تکه چوب های طبیعی ساخته می شود. در این روش تخته های چوبی بزرگ به تکه چوب های کوچک تبدیل می شوند و از اتصال این تکه چوب ها در کنار صفحه فینگر جوینت تشکیل می شود.

دلیل نام گذاری ورق فینگر جوینت، استفاده از اتصال انگشتی یا فینگر جوینت در قطعات آن است. ورق فینگر جوینت برخلاف ورق تخته فشرده و MDF، دارای ساختار تمام چوب است و طبیعی بودن چوب در آن کاملاً مشهود است.

از پنل فینگر جوینت برای ساخت انواع سازه چوبی مانند کابینت، صفحات میز، صندلی، کف پله، دیوار پوش، صفحه کابینت و … استفاده می شود.اتصال انگشتی یا شانه ای به عنوان یکی از روش های مقاوم برای اتصال بین دو قطعه چوبی شناخته شده است. بین جعبه های ساخته شده با اتصال فینگر جوینت و پنل های فینگر جوینت تفاوت وجود دارد.

در جعبه ساخته شده با اتصال فینگر جوینت، چهار تکه چوب با اتصال انگشتی به هم متصل می شوند و یا باکس را تشکیل می دهند؛ اما در پنل یا ورق فینگر جوینت، شرایط کمی متفاوت است.در این ورق ها تکه چوب های متصل شده با هم به صورت پروفیل در کنار هم چیده می شود و یک صفحه تشکیل می شود.

برای ساخت صفحات فینگر جوینت از هر چوبی می توانید استفاده کنید. حتی برخی تولید کننده ها از ترکیب چندین چوب برای ساخت صفحه استفاده می کنند. در ایران صفحات Finger joint از چوب راش، ساپلی، بلوط، گردو، ایروکو، کاج، اکاسیا و… به فروش می رسد. برخی از این صفحات وارداتی و برخی دیگر در ایران تولید می شود.

در سال های اخیر به ساخت ورق فینگر جوینت به واسطه استفاده از چوب های پرتی و کوچک توجه ویژه ای شده است. در این سیستم تکه های بسیار کوچک چوب که مورد استفاده قرار نمی گرفتند، اکنون به ورق های ارزشمند چوبی زیبا تبدیل می شوند.تکه چوب هایی که روزی به زغال تبدیل می شد و سرنوشتی جز نابودی نداشت، امروز به منبع درآمد خوبی تبدیل شده اند

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>