اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


فینگر جوینت چیست؟

استفاده از چوب های پرتی

در سال های اخیر به ساخت ورق فینگر جوینت به واسطه استفاده از چوب های پرتی و کوچک توجه ویژه ای شده است. در این سیستم تکه های بسیار کوچک چوب که مورد استفاده قرار نمی گرفتند، اکنون به ورق های ارزشمند چوبی زیبا تبدیل می شوند.

تکه چوب هایی که روزی به زغال تبدیل می شد و سرنوشتی جز نابودی نداشت، امروز به منبع درآمد خوبی تبدیل شده اند.

طبیعی بودن پنل فینگر جوینت

همان طور که می دانید ورق های MDF و تخته فشرده چوبی از ترکیب خمیر چوب و مواد شیمیایی بسیار خطرناک مانند فرمالدئید ساخته می شود. در ساخت پنل فینگر جوینت از چوب طبیعی، بدون اضافه نمودن هیچ ماده شیمیایی و چسب چوب (پایه آب) استفاده می شود.ترکیب تکه چوب های طبیعی و چسب چوب بسیار سالم تر از ورق های MDF، لترون و … است.

رنگ پذیر بودن ورق فینگر جوینت

از دیگر مزایا پانل های فینگر جوینت، رنگ پذیر بودن آن است. با توجه به اینکه این پنل ها از چوب طبیعی ساخته شده اند همان خاصیت و رنگ پذیری چوب های مورد استفاده در نجاری را دارند. بهترین روش رنگ کاری در این پنل ها از نوع موج نما هست و با توجه به طبیعی بودن این ورق، روغن گیاهی مخصوص چوب هم گزینه خوبی، آسان و سریع برای رنگ کاری است.

مقاومت در برابر رطوبت

همان طور که می دانید ورق های MDF به آب و رطوبت بسیار حساس هستند و کمترین میزان رطوبت موجب برآمدگی ورق و پوسیدگی آن خواهد شد. در ورق های finger joint با توجه به طبیعی بودن چوب، در شرایط مرطوب آشپزخانه کمترین میزان آسیب به آن وارد خواهد شد.

اگر از روغن های گیاهی مخصوص چوب یا رنگ های آب گریز دیگر هم استفاده کنید، مقاومت صفحه فینگر جوینت به مراتب افزایش خواهد یافت.

در کنار این مزیت، می توان به قابلیت رنگ پذیری مجدد هم اشاره کرد. شما می توانید ورق های فینگر جوینت را در صورت نیاز بار دیگر و با تم رنگ متفاوت، رنگ کاری کنید. در صورتی که این امکان در MDF فراهم نیست.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>