اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تفاوت پارچه متقال با تترون

پارچه شبکه ای انعطاف پذیر است که از لایه های نخی در محور های مختلف تحت عنوان تار و پود با الیاف طبیعی یا مصنوعی تشکیل شده است. زاویه محور ها در تار و پود، نوع الیاف، نوع نخ، ترکیب تار و پود، رنگ، ساختمان فیزیکی، خصوصیات پارچه اعم از مقاومت، سایش، انعطاف پذیری، ارتجاع، کشش، استحکام، اصطکاک را تعیین مینماید.

مقاومت یا دوام پارچه به قابلیت پارچه در حفظ ظاهر و پایدارى ابعادى طى فرآیندهاى شست و شو و پوشیدن لباس مربوط می گردد.دوام پارچه خصوصیاتى چون مقاومت سایشى، استحکام کششى و ارتجاعیت را دربرمى گیرد وهمچنین به مقدار زیادى به نوع الیاف و ساختمان پارچه بستگى دارد.

استحکام کششى یکى از خصوصیات اصلى الیاف جهت استفاده در پارچه هاى با دوام مى باشد. مقاومت سایشى، یا قابلیت پارچه در مقابل اصطکاک و سایش هنگام پوشیدن لباس بعد مهم دیگرى از دوام مى باشد و همچنین ارتجاعیت یا انعطاف پذیرى، قابلیت الیاف یا پارچه براى حفظ ظاهر اولیه خود در هنگام فشرده شدن، چروک شدن و تا شدن مى باشد.

الیاف نایلون، پلى استر، پلى پروپیلن وآرامیدها داراى بالاترین استحکام کششى همراه با مقاومت سایشى بسیار خوب مى باشند. بنابراین بى شک متداولترین الیافى که درحال حاضر جهت تولید پارچه هاى با دوام به کار مى روند، پلى استر، نایلون و پلى پروپیلن یا ترکیبى از آنها مى باشد. به طور کلى، بااستفاده از نخهاى فیلامنتى یا نخهاى تهیه شده از الیاف بلند، پارچه هاى بادوام ترى تولید می گردد.

در مقابل، قیمت تمام شده این نوع نخها بیشتر از نخهاى رسیده شده از الیاف کوتاه با مقاومت کمتر می باشد. قابلیت دوام و استفاده در پارچه لزوما" تنها به طول لیف بستگى ندارد زیرا الیاف و ترکیبات مختلف از آنها داراى قابلیتهاى متفاوت درمقابل پارگى می باشند.

ساختار پارچه نیز می تواند در دوام آن مؤثر باشد. خصوصیت دیگر پارچه ها تمایل به ازدیاد طول است که ممکن است مطلوب ما باشد یا خیر. که در اکثر موارد مطلوب نمی باشد و کیفیت پوشاک براساس قابلیت آن درحفظ ظاهر و حداقل ازدیاد طول تعیین می گردد.

پارچه از روشهای مختلف ساخته می شود. روش بافت و روش اتصال ذرات در پارچه های نانو. همچنین بافت نیز انواع مختلف دارد. بافت تار و پود بافت حلقوی و بافت گره.

تترون و پارچه متقال به عنوان ملحفه مورد نیاز می باشد، تترون در نوع مرغوب بسیار صاف و سفید می باشد و ضاهر بسیار چشم نوازی دارد ولی بعد از چند بار شستنن ذرات پلی استر به صورت دانه های گرد روی پارچه ضاهر می شود که اصطلاحا میگویند گوله شده.پارچه متقال چون فقط از نخ و پنبه می باشد در ابتدا اون صافی تترون را ندارد ولی بعد از شست و شو به تدریج لطیف تر می گردد ضمنا این نوع پارچه بسیار خنک می باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>