اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
بتن
  • بتن رسانای الکتریسیته

بتن رسانای الکتریسیته یا بتن گرم فواید بسیاری برای جاده ها یا سطوح دیگر در زمان برف و یخبندان به ارمغان می آورد. فرودگاه بین المللی دس موینس دو اسلب از این نمونه بتن را آزمایش کرد تا وضعیت باند فرودگاه را در طول زمستان بررسی نماید. این بتن از طریق یک اپلیکیشن موبایل مدیریت و بررسی شد و عملکرد و کیفیت آن به دقت کنترل و ضبط گردید. نتایج حاصل نشان دادند که این بتن را می توان در آب و هوای سرد برای جاده ها، پل ها و فرودگاه ها به منظور افزایش ایمنی استفاده کرد.

  • بتن فراتوانمند (UHPC)

UHPC یک نمونه جدید از بتن است که بسیار مقاوم و بادوام بوده و به بتن سنتی بسیار شبیه می باشد اما 25 درصد از ترکیب آن شامل الیاف متنوع و افزودنی های شیمیایی یا معدنی است که محصولی بسیار مقاوم ایجاد نموده است. الیاف های یکپارچه از پلی استر تا فایبرگلاس، بازالت و فولاد متفاوت می باشند و هر کدام مزایا و ویژگی های خاص خود را به همراه دارند.

طول عمر بتن فراتوانمند بیشتر از 75 سال تخمین زده شده، در حالی که بتن سنتی حدود 25 الی 35 سال عمر می کند. علاوه بر آن هر چند مقاومت فشاری این بتن بسیار بالاست اما در برخی ترکیبات ممکن است به بالاترین حد خود نیز برسد. در مقابل بتن سنتی دارای مقاومت فشاری پایین تری می باشد که این مقدار در مقایسه با بتن فراتوانمند ناچیز است.

از دیگر ویژگی های این بتن می توان به انعطاف پذیری، کشش و مقاومت فوق العاده در برابر نمک ها، رطوبت و مواد شیمیایی اشاره کرد. تمام این ویژگی ها و پیشرفت های قابل توجه منجر به افزایش چشمگیر در چرخه عمر زیرساخت هایی شده اند که با بتن فراتوانمند به عنوان اجزای اصلی ساخته شده اند. خواص این بتن باعث شده آن را برای کاربردهای سنتی و همچنین استفاده های جدیدتر و پیشرفته تر در حوزه هایی مانند طراحی معماری که به اجزای نازک و شکل های پیچیده نیاز دارد، انتخاب کنند.

  • بتن سبز

تقریباً 5 درصد از گازهای دی اکسید کربن تولید شده توسط فعالیت های انسانی در دنیا ناشی از تولید سیمان است. تولید کنندگان سیمان راهکارهای بسیاری در پروسه ترکیب مواد به کار می برند تا محصولی تولید کنند که طول عمر بالاتری داشته، نیازمند مراقبت مستمر نباشد و علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی تولید گازهای گلخانه ای را به حداقل برساند. بتن سبز بهترین گزینه ای است که این ویژگی ها را در بر می گیرد و با عمری طولانی به حداقل مراقبت نیاز دارد. بتن های جدید از این نوع که بسیار مقاوم و نازک هستند به متریال ها و فولاد کمتری در هر پروژه نیاز دارند؛ از این رو انتشار گاز دی اکسید کربن را به حداقل می رساند.

بتن

تغییرات شکل گرفته در پروسه تولید بتن

  • سازه های پیش ساخته

پیش بینی می شود که بازار جهانی بتن های پیش ساخته بین سال های 2018 تا 2025 با نرخ رشد سالیانه 6.1 درصد مواجهه شود. تولید المان های پیش ساخته مدت زمان تولید سازه بتنی را کاهش داده، در نتیجه هزینه ها پایین می آید. عناصر پیش ساخته می توانند به سرعت به محل های استفاده منتقل شوند، در نتیجه ترافیک کاهش می یابد و ایمنی کارگران بالا می رود. نظارت بر کنترل کیفیت این محصولات به دقت صورت می گیرد، از این رو محصول نهایی ایده ال خواهند بود.

  • استفاده از دستگاه های اتوماتیک

پرینتر سه بعدی بتن به منظور اتوماتیک سازی تولید بتن مورد استفاده قرار می گیرند. دو نوع از این دستگاه های رباتیک در سال گذشته توسط Apis Cor و MIT معرفی شدند. هر دو این ماشین ها سیار هستند و می توانند در مکان های مختلف حرکت کنند. همچنین آن ها قادر به تولید سازه هایی مانند یک خانه کوچک در کمتر از یک روز می باشند.

اولین پل سه بعدی جهان در سال 2017 در اسپانیا رونمایی شد. ساخت و نصب سازه ای با این ابعاد 18 ماه به طول انجامید. این تکنولوژی پیشرفته تولید بتن به تعداد کمی نیروی کار نیاز دارد و به میزان کمتری به محیط زیست آسیب خواهد رساند. هر چند این فناوری بسیار جدید است اما پیامدهایی در بر خواهد داشت که منجر به نجات از بلاهای طبیعی و شرایط اضطراری می گردد.

  • نیروی کار

در صنعت ساخت و ساز همواره کمبود نیروی کار و کارگر حس می شود و دلیل این امر نگرانی کارفرمایان از پرداخت دستمزد است. کارگران ساختمانی، خصوصاً کارگران خط تولید بتن باید از مهارت لازم برخوردار باشند زیرا استفاده از نوآوری ها و تکنولوژی های اخیر نیازمند کسب مهارت است.

نیاز به کارگران ماهر و با تجربه از طرفی و کمبود آن ها از طرفی دیگر مسلماً منجر به بالا رفتن دستمزدها خواهد شد. تولید کنندگان و پیمانکاران فعال در زمینه تولید بتن باید بر این اساس نسبت به استخدام نیروی کار اقدام نمایند. توسعه و پیشرفت هایی نظیر اتوماتیک سازی و تولید بتن پیش ساخته که در سال 2018 صورت گرفته اند نیاز به نیروی کار در این صنعت را به حداقل رسانده است.

فواید توسعه علم و تکنولوژی

  • بروزرسانی واقعی

سنسورهای GPS در کامیون های حمل بتن و تجهیزات بتن ریزی باعث می شوند صاحبان آن ها همواره به روز باشند. دستگاه های موبایل نیز امکان دسترسی به خطوط ارتباطی در زمان های مختلف را فراهم می کنند و نیازی نیست کارگران همواره تحت نظارت باشند؛ زیرا از راه دور می توان از فعالیت های آن ها آگاه شد. با این بروزرسانی ها کارگران نیز می توانند زمان کمتری را هدر داده و برنامه ریزی های خود تسریع بخشند.

  • تجهیزات هوشمند

سنسورهای تعبیه شده در میکسرها و تجهیزات بتنی می توانند بر روی مسائل مربوط به نگهداری بتن نظارت کنند. هنگامی که فاکتورهایی مانند دما، سرعت ترکیب و … به مرز خطر رسیدند، به سرعت علامت هشدار ارسال می شود. سپس قبل از آنکه یک نقص واقعی اتفاق بیفتد مشکل حل خواهد شد. سنجش گرهای قدرت می توانند برای نظارت بهتر بر بتن در زمان عمل آوری مورد استفاده قرار گیرند. این پیشرفت ها باعث کاهش مدت زمان تعمیرات و خرابی ها در طی فرآیند تولید و صرفه جویی در هزینه های تعمیر و نگهداری می شوند. آنها همچنین به تولید محصولی با کیفیت بالاتر کمک می نمایند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>