اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ویژگی های پارچه کتان

این پارچه ها رطوبت را سریع تر از پارچه ها ی دیگر جذب کرده و خیلی زود هم خشک می شوند، و همین مورد، یکی از اصلی ترین دلایلی است که مردم علاقه زیادی به استفاده از آن در فصل ها ی گرم سال دارند. در بسیاری از موارد، جذب و دفع عرق بدن را به خوبی انجام می دهد، و معمولاً این پارچه ها بدون پرز هستند و گرد و غبار را دفع می کنند.

الیاف کتان بسیار با دوام هستند، که پارچه بدون این که خشن و زبر باشد، دوام و استحکام بالایی دارد. الیاف پارچه با گذشت زمان کش نمی یابند، ولی الیاف پارچه اگر چین بخورند و همیشه به همان شکل اولیه تا شوند ممکن است ضعیف شده و از هم وا بروند. الیاف پارچه خیلی زود چروک می شوند، و استفاده کنندگان این پارچه و لباس ها باید مراقب چین و چروک شدن این پارچه باشند.

از آنجا که تولید کنندگان در صدد هستند تا پارچه های لطیف و بی عیب و نقصی به مشتریان ارائه دهند، معمولا الیاف را بسیار نزدیک به هم می بافند و تار و پود پارچه باید ضخامت یکسانی داشته باشند. اگر دستگاه های بافنده کیفیت پایینی داشته باشند یا گیاه کتان هایی که با کیفیت نیستند مورد استفاده قرار گیرند، ممکن است پارچه در نهایت ناهماهنگی هایی داشته باشد و همین امر باعث ایجاد نوعی الیاف به نام اسلابز می شود.

اسلابزها دارای گره ها ی کوچکی هستند ولی این گره ها هرگز در کارکرد و عملکرد پارچه تأثیری ندارند، ولی بر کیفیت ظاهری پارچه تأثیرگذار هستند. لباس و وسایل دیگری که با این نوع پارچه تهیه می شوند، ارزان تر هستند ولی ظاهر پارچه ها ی با کیفیت را ندارند.

مراقبت و نحوه تمیز کردن این پارچه

بسیاری از کارشناسان معتقدند که به جای تا کردن این پارچه ها بهتر است برای جلوگیری از چروک شدن آنها را رول کرده و یا آویزان کرد. چین و چروک این پارچه را می توان به راحتی با اتو باز کرد، ولی ممکن است با اتو کردن هم چین و چروکی در آن ایجاد شود که باز کردن آن چین و چروک ممکن است سخت باشد.

مرطوب بودن پارچه برای ایجاد بخار هنگام اتو کردن می تواند بسیار موثر باشد، و اتو کردن وقتی پارچه مرطوب باشد کارایی و عملکرد اتو کردن را آسان تر و راحت تر می کند.هر لباس و پارچه ای که کتانی باشد می تواند به راحتی در ماشین لباسشویی شسته شود، که کار شستشوی آن در خانه را راحت می کند.

لکه ها ی روی این پارچه ها را می توان با آب و صابون و محصولات پاک کننده تمیز کرد. اگرچه، این پارچه ها با دوام هستند، ولی ممکن است بسیاری از محصولات شوینده به این پارچه صدمه وارد کنند. به همین دلیل بهتر است برچسب های روی پارچه ها و لباس ها خوانده شود و حلال مناسب برای شستشوی این لباس ها را پیدا کرده و خطر آسیب به آنها را به حداقل رساند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>