اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

زیره

صادرات زیره سیاه و سبز:
زیره جزء گیاهان دارویی طبقه بندی می شود و ما در حال حاضر در کشور 2 نوع زیره سبز و زیره سیاه داریم که تولید زیره سیاه به دلیل سختی آن از زیره سبز کمتر است.

صنایع تبدیلی در دنیا در 2 کلاس فعالیت می کند که در کلاس اول گیاه را تولید، خشک و بسته بندی و استریل می کند و به بازار وارد می کند و در نوع دوم مواد موثر گیاه را خارج و به گیاه دارویی تبدیل می کنند که در ایران فقط در کلاس اول فعالیت های ذکر شده انجام می شود.

تجارت زیره سیاه که در ایران رشد یافته، تعیین کننده ی اصلی نرخ این محصول در برخی از بازار های دنیا در بین مشتریان آن می باشد. و بیشترین میزان اعتبار از لحاظ مرغوبیت بالا متعلق به زیره سیاه ایران است.

زیره دانه ای معطر و ضدنفخ است که در آشپزی و پزشکی کاربرد دارد. در دو نوع زیره سبز و زیره سیاه وجود دارد که دومی به زیره ایرانی معروف است.

این دانه به صورت خودرو در افغانستان، ایران، ازبکستان، تاجیکستان، ترکیه، مراکش، مصر، هند، کوبا، سوریه، مکزیک و شیلی رشد می کند.

زیره سیاه ایران بیشترین سهم را در بین رقبای خود برای صادرات در اختیارگرفته است. و این مهم را مدیون زیره سیاه کوهی می باشد که بیشترین تراکم آن در کوه های توابع کرمان یافت می شود. زیره سیاه کرمان مشهور ترین نوع این میوه در بین سایر هم نوعان کشوری و یا جهانی خود می باشد.

زیره سبز

مشکل تجارت زیره مریوط به چه مسائلی است؟
در چند سال اخیر تولید زیره در کرمان دچار مشکلات فراوان شده که بر روی صادرات این محصول نیز تأثیر بسیار گذاشته است.

خشکسالی های پی در پی در کرمان سبب کاهش میزان برداشت زیره سیاه در این استان شده است. مشتریان زیره ایران کشورهای ژاپن، قطر، بوسنی هرزگوین، آلمان، جمهوری کره، ترکیه، کویت و آلمان می‌باشند.

زیره

بزرگ ترین تولید کنندگان زیره:
امروزه بیشترین کشت به ترتیب در کشورهای هند، ایران٬ ازبکستان ٬تاجیکستان ٬ترکیه، مراکش، مصر٬ سوریه، مکزیک، شیلی و چین است.

زیره کوهی کرمان از ادویه های محبوب در سراسر جهان به حساب می آید. زیره ی سبز در ایران به صورت خودرو و یا کشت شده وجود دارد.

مهم ترین مناطق رشد و تکثیر زیره استان خراسان از جمله سبزوار، سرخس، تهران، سمنان، دامغان و بسیاری دیگر از نواحی ایران مستعد پرورش زیره می باشد.

زیره

خواص زیره سبز:
ضد تشنج، مفید برای برطرف کردن بیماری صرع دفع گاز معده، قاعده آور و عرق آور است.

زیره سیاه

خواص زیره سیاه:
زیره سیاه دارای خواص مدر، مقوی معده، بادشکن، تنگی نفس، مقوی، زیادکننده شیر، قاعده آور، نیرودهنده، ضد کرم، هضم کننده، ضد تشنج، قابض، معرق، زیره سیاه در موارد بلع هوا، نفخ شکم، دل پیچه کودکان، برطرف کردن سوءهاضمه و تسهیل هضم غذا است.

زیره (Caraway) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره 0909 شناخته می شود.

لازم به ذکر است که همه ی محصولات را به طور دقیق و جزئی نمی توان بررسی کرد و به همین علت گروهی از کالا ها را که مرتبط به کالای مورد نظر شما است، تحلیل و بررسی میکنیم تا استعداد های بازار محصول منتخب را در مناطق مختلف دنیا بشناسیم.

تمام گزارشات زیر براساس آنچه تا پایان سال 2018 میلادی در گمرکات اظهار و ثبت شده، درج شده است.
تلاش بر این است که با مطالعه این گزارشات فضای تجاری محصول مدنظرتان را بهتر بشناسید و با آگاهی بیشتر اسباب نتیجه گیری قوی تر را برای تجارت خود فراهم آورید.

صادرات

آمار صادرات زیره:

  • هدف شناسایی رقبا در بازار جهانی است.
  • رقم کل صادرات: 1,020,705,000 دلار.
  • میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: 6 درصد.
  • میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: 11 درصد.
  • میانگین فاصله از کشور وارد کننده: 4,250 KM.

آمار واردات زیره:

  • هدف شناخت متقاضیان و پتانسیل ها در بازار جهانی است.
  • رقم کل واردات: 825,448,000 دلار.
  • میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: 5 درصد.
  • میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: 7 درصد.
  • میانگین فاصله از کشور صادر کننده: KM 5,009.

بیشترین ظرفیت و پتانسیل صادراتی برای صادرات این محصول از جمهوری اسلامی ایران را کشورهای هند، امارات و افغانستان دارا هستند.

جمهوری اسلامی ایران نزدیکترین ارتباط صادراتی را با عراق دارد. بازار آمریکا بیشترین ظرفیت تقاضا را برای کالای ذکر شده دارد.

هند بیشترین تفاوت بین پتانسیل صادرات و صادرات واقعی را از نظر ارزش نشان می دهد، ظرفیت باقیمانده صادرات به ارزش 394٫4 هزار دلار است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>