اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


ویژگی های پارچه ساتنبافت ساتن چیست؟

بافت ساتن از الیاف بلند و پیوسته شکل می گیرد. بافت ساتن با در هم رفتن چهار یا بیشتر نخ پود به روی یک نخ تار یا برعکس، چهار یا بیشتر نخ تار به روی یک نخ پود شکل می گیرد.در بافندگی تاری پودی نخ های پود در تار تنیده می شوند.

تفاوت بافت های ساتن چیست؟

همانطور که گفتیم پارچه ساتن با الیاف بلند و پیوسته بافته می شود. در واقع ساتن با طول لیف نه نوع نخ مورد استفاده مشخص می گردد.

در زمان پیدایش ساتن با استفاده از ابریشم بافته میشد که الیافی بلند و پیوسته دارد. پارچه ساتن های مدرن و امروزی با پلی استر یا ریون که هر دو از الیاف بلند تولید می شوند نیز بافت می گردد.تکرارهای 5 تار و 8 تار ساتن امروزه متداول هستند.

مشخصات پارچه ساتن چیست؟

بافت ساتن نسبت به بافت تافته و ساده از انعطاف بیشتری برخوردار است. ساتن بیشتر به تکمیل درخشنده اش و ریزش و دراپه زیبایش معروف است.

برخی از ویژگی های پارچه ساتن عبارتند از:

روی براق پارچه:به دلیل سازماندهی تار و پود در بافت ساتن، روی پارچه ساتن براق و لطیف و پشت آن ساده و مات است. ساتن حسی توام با لطافت و لوکس بودن را با خود دارد.

ریزش زیبا: با توجه به جمع شدگی الیاف در بافت ساتن و پایداری پارچه، بافت ساتن ریزش زیبا و لطیفی را ایجاد می کند که ساتن را گزینه ایده آلی جهت استفاده در لباس شب و پرده می سازد.

با دوام: از آنجایی که در بافت ساتن الیاف بلند به کار می رود و به روشی محکم بافته می شوند، پارچه ای که حاصل می شود از بسیار از بافت های ساده تافته با دوام تر است.مقاوم در برابر چروک. ساتن به راحتی پارچه های دیگر چروک نمی شود و چروک پذیری کمی دارد.

البته ساتن همچون باقی بافت ها نقاط ضعفی هم دارد که می توان به نخش کش شدن آسان و نیز سختی کار با ساتن اشاره نمود. لطافت و لیزی ساتن دوخت با این پارچه را کمی دشوار می نماید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>