اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پشم چیست؟

پشم یکی از قدیمی ترین محصولات مورد استفاده بشریت است که تا به امروز پر اهمیت باقی مانده. به همین دلیل شرح تمامی فواید سلامتی آن برای ما بسیار با اهمیت است.

معرفی پشم

شواهدی داریم که انسانها حدود 25.000 سال پیش پشم را می شناختند و ازآن استفاده می کرده اند. آثار تاریخی به ما می گویند که هنر تولید پشم از زمان آشور، بابل، پس از آن به مصر و فنیقیه گسترش یافته است.

ایتالیا به عنوان یکی اصلی ترین کشورهای تولید کننده پشم تا به امروز باقی مانده. باید از سیستم بافندگی مکانیکی لئوناردو داوینچی متشکر بود که ایتالیا را تبدیل به یک قدرت مطلق تولید پارچه حتی در زمان حیاتش ساخت.

فرآورده های پشمی و ابریشمی، همراهان وفادار زندگی روزمره ما محسوب می شوند، محافظ بدن، سلامت و زندگی ما هستند. پشم ماده ای بسیار ویژه و تاریخی است که کاربری بیشتری به نسبت پارچه دارد. به همان اندازه ازعشایر در گرمای کویرحفاظت می کند که از ساکنان دشت های بی درخت و نواحی قطبی در زمستان زیر صفر درجه.

لباس پشمی چوپان در زمستان او را گرم نگاه می دارد و با برعکس کردن آن در تابستان او را از حرارات، محافظت می کند. گریه نوازد پس از گذاشتن او روی پشم نرم و لطیف آرام می شود و در بین رسوم اجدادی معروف است درد مفاصل زمانی که در پشم پیچیده شود آرام می شود.زندگی بدون پشم ابدا شبیه زندگی امروز نبود.

پشم از کجا می آید؟

از گوسفند، ممکن است شما با اعتماد به نفس این پاسخ را بدهید. ممکن است پاسخ درستی باشد البته فقط در رابطه با مصارف محدود. اما در حقیقت بز کشمیر، بز آنگورا و خرگوش صحرایی، شتر، لاما و آلپاکا هم منبع پشم هستند. به این معنی که برای ما انواع گوسفند برای اهداف طبقه بندی شده بسیار مهم است.گوسفند می تواند به سه دسته مهم تقسیم شود: مرینوس، پرورشی و نژادهای بومی.

مرینوس بهترین نوع برای محصولات پشمی است. این حیوانات با اصلیت اسپانیایی در سال 1700 میلادی به استرالیا برده شدند. از طریق پرورش طولانی و دقیق، کشاورزان این گونه را تبدیل به گونه تغییر یافته حیواناتی کردند که امروزه مبالغ زیادی پول را نصیبشان می کند. پشم بسیار مرغوب گوسفند وجانوران دیگر به صورت انحصاری به عنوان ماده خام در صنعت نساجی استفاده می شود.

گونه های پرورشی از پشم مرینوس واز گونه های بومی پایین تر هستند. گوشت این گونه گوسفندان تنها بعد از پشم آنها مطلوب است، بنابراین از آنها تنها برای تولید فرش و پتو استفاده می شود.

نژادهای بومی، در مزرعه برای استفاده گوشت و پشم پرورش می یابند و نقش بسزایی در صنایع لبنی دارند. پشم آنها از الیاف درشت ساخته شده و مناسب برای لباس و تشکهای محلی است.esses.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>