اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سیستم سقف کالزیپ یا زیپ پوششی بسیار سبک و مقاوم است که به راحتی بر روی سقف ساختمان نصب می شود. این سیستم خاصیت انعطاف پذیری بالایی دارد و برای پوشش اشکال منحنی و دهانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. کالزیپ ضد آب می باشد و در برابر زنگ زدگی، خوردگی و شرایط متغیر آب و هوایی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

از ویژگی های بارز سقف زیپ می توان به غیر قابل اشتعال بودن آن، عدم نیاز به مراقبت و تغییر و قابلیت استفاده مجدد اشاره کرد. با این مقدمه در ادامه این نوشته به بررسی کامل تر این نوع سقف می پردازیم. با ما همراه باشید.

لایه های سقف کالزیپ

سقف کالزیپ

1.پروفیل های آلومینیومی
این لایه که از جنس آلومینیوم است برای پوشش نهایی سقف به کار می رود و اتصال پروفیل های آلومینیومی به یکدیگر توسط دستگاه زیپ صورت می گیرد.

2. عایق حرارتی
این لایه معمولا از جنس پشم سنگ می باشد اما می توان از پلی استایرن، پلی یورتان و یا پشم شیشه هم به عنوان عایق در این لایه استفاده نمود.

3. بست آلومینیومی
بست آلومینیومی به عنوان محکم کننده مخفی به کار می رود که از جنس آلومینیوم و با ارتفاع های مختلف ساخته می شود.

4. اسپیسر امگا یا فاصله انداز
اسپیسرها از جنس گالوانیزه می باشند که به عنوان نگهدارنده برای نصب عایق حرارتی به کار می روند. این اسپیسر می تواند به دو صورت آلومینیومی به ضخامت 4 میلی متر و گالوانیزه بدون رنگ با ضخامت 1.25 میلی متر ساخته شود و توسط پیچ های سر مته خودکار و پرچ بر روی لایه اول و دوم اجرا گردد.

5. نم گیر و بخار بند
لایه بخاربند یا همان عایق رطوبتی بر روی ورق آلومینیومی ذوزنقه ای شکل نصب می شود. این لایه از چهار لایه تشکیل شده است که عبارت اند از یک لایه فویل آلومینیومی، دو لایه پلی اتیلن و یک لایه پلی استر.

6. ورق آلومینیوم یا گالوانیزه رنگی با سطح مقطع ذوزنقه ای
این لایه جهت پوشش تحتانی سقف استفاده می شود و با توجه به شکل سقف توسط پیچ های مخصوص در کنار هم بر روی پرلین ها قرار می گیرند.

7. تیر اصلی سازه ی فلزی
در واقع تیر اصلی برای سازه و به عنوان اولین لایه ی تحتانی سقف کالزیپ محسوب می شود. این تیرها از جنس آلومینیوم بوده و سختی مناسب ارتفاع 8 تا 10 سانتی متر دارند.

8. پرلین
این لایه به عنوان زیر ساز سقف و جهت اجرای ورق ذوزنقه ای بکار می رود. پرلین ها در راستای افقی بر روی تیر اصلی قرار می گیرند تا تکیه گاهی برای تیر باشند.

سقف کالزیپ

مشخصات سازه کالزیپ

  • فاصله پرلین ها حداکثر 4 متر
  • طول پروفیل نامحدود
  • عرض پروفیل از 305 تا 500 میلی متر
  • ارتفاع پروفیل 50 تا 60 میلی متر
  • مصالح مورد استفاده در این سقف ها عبارت اند از آلومینیوم، مس، استنلس استیل، گالوانیزه و روی

اجرای سقف کالزیپ
برای متصل کردن پروفیل کالزیپ به زیر ساخت سقف باید از گیره های آلومینیومی خاصی استفاده کرد. این گیره ها در داخل درزهای ویژه ای قفل می شود و روی آن به وسیله یک قطعه دیگر به صورتی پوشش داده می شود که بخش های محکم کننده در زیرسقف پنهان شوند.

این کار سبب می شود تا به سوراخ کاری برای محکم کردن قطعات نیازی نشود. کالزیپ در حالت استاندارد به گونه ای است که اندودکاری های برجسته ای بر روی آن پرداخت شده و هر دو طرف آن به وسیله روکش پوشانده شده است.

این کار سبب می شود تا سازه در برابر اثرات خارجی نفوذ ناپذیر شود. این روکش های محافظ از دو طرف کالزیپ نورد می شوند و سبب افزایش مقاومت و طول عمر پوشش آلومینیومی می گردند. رنگ کردن این سازه همچنین سبب زیباتر شدن آن می شود.

لوازم جانبی سقف های کالزیپ

  • سیستم برف گیر
  • سیستم هیتر حرارتی
  • سیستم پله
  • سیستم پنل های خورشیدی

کلام آخر
ما در این نوشته به بررسی نوعی سقف به نام کالزیپ یا زیپ پرداختیم. همانطور که گفتیم با استفاده از این سقف ها می توان پوشش های خاص را با اشکال هندسی استوانه ای، کروی و مخروطی به صورت آب بند اجرا نمود.

سقف های کالزیپ امروزه برای ساخت سقف های پیچیده و خاص مورد استفاده قرار می گیرد و در پایان سازه ای بی نظیر و منحصربفرد را به نمایش می گذارد. امیدواریم این نوشته توانسته باشد اطلاعات مورد نیاز شما دوستان عزیز را در مورد سقف کالزیپ و ویژگی های آن فراهم کرده باشد. نظرات خود را در مورد این مطلب با ما در میان بگذارید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>