اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صافکاری با آب جوش
تنها سه چیز در این دنیا وجود دارد که اتفاق افتادن آن ها حتمی است: مرگ، مالیات و فرو رفتگی های روی خودرو. حتی اگر شما به اندازه کافی هم مراقب باشید، نمی توانید جلوی برخورد توپ بازی بچه ها، سقوط با شدت تگرگ ها، بی احتیاطی رانندگان دیگر و … را بگیرید.

حتما برای شما هم پیش آمده که طی رانندگی، با یک تصادف و یا برخورد با یک تیر چراغ برق، دیوار و یا هر چیز دیگری، شاهد فرو رفتگی ها و عیوبی روی بدنه اتومبیل خود شده باشید. در این حالت حتما شما حال خوبی نخواهید داشت؛ چرا که از طرفی به سرعت لیست هزینه های گزاف صافکاری ماشین پیش چشم شما ظاهر می شود، از سوی دیگر هم شما اتومبیل خود را آسیب دیده خواهید یافت. در هر صورت، آنچه که در ذهن می پرورانید، بیرون کشیدن فرو رفتگی ها و صافکاری ماشین است، چرا که دوست دارید اتومبیل خود را درست به همان شکل ظاهری اولیه در اختیار داشته باشید.

ماشین

مطمئنا شما می توانید اتومبیل خود را پیش معروف ترین و بهترین صافکار شهر ببرید، که البته وقتی کار به رنگ کردن خودرو برسد، موظف به پرداخت هزینه های زیادی خواهید بود.

اما خوشبختانه برخی از روش های خانگی وجود دارند که شما می توانید با بهره گیری از آن ها، تعدادی از عیوب پیش آمده روی بدنه اتومبیل خود را از بین ببرید که یکی از این روش ها، صافکاری با آب جوش است.

بیشتر بدانید آب بندی سقف سانروف و پاناروما

با این حال، همه این ترفندها روی تمامی اتومبیل ها کارآمد نخواهد بود. صافکاری با آب جوش به محل قرارگیری فرورفتگی، مثلا سپر یا بدنه، جنس آن (آلومینیوم، فیبر کربن، پلاستیک، فایبرگلاس، استیل و غیره) ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، آلومینیوم ها سست هستند و صافکاری با آب جوش بدون آسیب رسیدن به رنگ می تواند کار سختی باشد.

شاید برایتان جالب باشد تا با نحوه صافکاری با آب جوش آشنا شوید اما پیش از این باید بدانید که به تنها چیزهایی که در این روش نیاز دارید، لیست زیر است:

  • وسایل لازم برای صافکاری با آب جوش
  • یک کتری آب جوش
  • دستکش های لاستیکی تا خود را نسوزانید
  • یک ظرف آب سرد
  • تلنبه پلاستیکی لوله باز کن

روش اول: از تلنبه پلاستیکی لوله باز کن استفاده کنید.
شاید برایتان جالب باشد بدانید که شما با کمک تلنبه پلاستیکی لوله باز کن نه تنها می توانید لوله های گرفته آب را باز کنید، بلکه می توانید برخی از فرورفتگی های روی بدنه اتومبیل را نیز درست کنید.

کافی است مقداری آب روی تلنبه پلاستیکی و یا قسمت فرو رفته اتومبیل بریزید و سپس تلنبه را روی آن ناحیه قرار داده و بیرون بکشید. حتما توجه داشته باشید که تلنبه شما پلاستیکی باشد تا به بدنه اتومبیل خود آسیب وارد نسازید.

ماشین

روش دوم: صافکاری با آب جوش به شکل مستقیم
گاهی لازم است تا شما از آب جوش به طور مستقیم روی سطح بدنه خودرو استفاده کنید تا بدنه انعطاف بیشتری برای بیرون کشیدن فرو رفتگی داشته باشد. البته این کار بیشتر برای سپر ماشین صورت می گیرد. به محض آنکه آب جوش را روی منطقه فرو رفته ریختید، به قسمت پشت سپر نفوذ کرده و با ضربه ای، قسمت فرو رفته را به حالت اولیه برگردانید.

به لطف گرمای آب، پلاستیک به راحتی نرم می شود و بازگرداندن آن به حالت اولیه آسان تر خواهد بود. از آنجا که گرما مدت طولانی دوام نخواهد داشت، باید این کار را به سرعت انجام دهید. اگر فرورفتگی به طور کامل درست نشد، این فرایند را تا جایی ادامه دهید تا نقطه فرو رفته، به شکل ابتدایی خود بازگردد. در مناطق دیگر بدنه، می توانید پس از ریختن آب جوش روی نقطه مذکور، از تلنبه استفاده کرده و فرو رفتگی را بیرون بکشید. با این کار به راحتی صافکاری با آب جوش را انجام داده اید.

به غیر از صافکاری با آب جوش چه کار کنیم؟
روش دیگری به غیر از صافکاری با آب جوش وجود دارد که شما می توانید از آن بهره بگیرید و آن هم استفاده از سشوار است. با گرم کردن ناحیه در بالاترین درجه حرارت سشوار شروع کنید تا منطقه پلاستیکی آسیب دیده خودرو، منعطف شود. سپس تلنبه را روی منطقه مذکور قرار داده و فرورفتگی را بیرون بکشید. بعد می توانید کمی آب سرد روی این محل ریخته تا پلاستیک سریع تر سفت شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>