اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ماشین کارتینگ نو یا دسته دوم
در اغلب اوقات خرید ماشین کارتینگ نو ایده بهتری است، مخصوصا این حرف زمانی بیشتر صدق می کند که حداقل یک سال قصد استفاده از آن را داشته باشید. مشکل ماشین های کارتینگ کارکرده این است که فقط در هنگام خرید مبلغ کمتری برای آن پرداخت می کنید و هزینه ای که باید برای تعمیر و تعویض قطعات فرسوده آن بپردازید اغلب بسیار زیاد خواهد بود. خرید ماشین کارتینگ کارکرده تنها برای افرادی که از علاقه ی خود به این ورزش مطمئن نیستند و نمی دانند که آیا برای مدتی طولانی از آن استفاده خواهند کرد یا نه، گزینه مناسب تری است.

نکته دیگری که باید به آن دقت کنید این است که قیمت ماشین کارتینگ کارکرده ای که قصد خریدش را دارید معقول باشد و اگر قیمت آن تفاوت چندانی با قیمت ماشینهای نو ندارد بهتر است از خرید آن صرف نظر کنید و به سراغ یک ماشین کارتینگ نو بروید. در این صورت حداقل از اینکه همه ی قطعات آن به درستی کار خواهند کرد مطمئن خواهید بود.

ماشین

انواع ماشین کارتینگ
ماشین های کارتینگ مانند ماشین های معمولی مدل های مختلفی دارند که هر کدام در دسته بندی های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. این ماشین ها بر اساس سن افراد، نوع مسابقه و پیست، و نوع موتور ماشین ها دسته بندی می شوند.

رده های سنی کارتینگ
از لحاظ رده ی سنی در چند کلاس دسته بندی می شوند و ماشین های مورد استفاده در آن ها اکثرا متفاوت هستند. این دسته ها عبارتند از: رده ی سنی 4 تا 7 سال، رده ی سنی 7 تا 12 سال، رده ی سنی 12 تا 16 سال و رده ی سنی مثبت 16 سال.

رده ی سنی 4 تا 7 سال اولین جایی است که یک کودک می تواند در آن کارتینگ سواری را تجربه کند. ماشین های این رده سنی کوچک ترین و امن ترین نوع ماشین کارتینگ هستند که به طور خاص برای کودکان طراحی می شوند. بر روی این مدل، موتوری دو زمانه و 50 سی سی نصب می شود که نمونه ی آن را می توان در اره برقی ها مشاهده کرد! کودکان می توانند با این ماشین ها که 50 تا 60 کیلومتر بر ساعت سرعت می گیرند مهارت رانندگی خود را ارتقا دهند. این نوع از ماشین ها تمام قابلیت های اولیه ای که یک ماشین کارتینگ باید داشته باشند را دارد و در هر نوع پیستی می توان با آنها رانندگی کرد. در رده ی سنی 7 تا 12 سال هم از ماشین های مخصوصی استفاده می شود که دارای موتور خنک کننده 80 سی سی هستند و می توانند با سرعت 100 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.

موتور های به کار رفته در ماشین های کارتینگ
موتور های متفاوتی نیز در ماشین های کارتینگ به کار می رود که بر اساس آن ها ماشین های کارتینگ اسامی مختلفی به خود می گیرند که از بین معروف ترین آن ها می توان به ماشین های تگ، شیفتر 125 سی سی، روتاکس و… اشاره کرد. اما ماشین های کارتینگ برقی نیز وجود دارد که طرفداران خاص خود را دارند. این ماشین ها بیشتر برای افرادی که تجربه ی بیشتری در رانندگی کارتینگ دارند مناسب است. کارتینگ های برقی شتاب بالایی دارند و در عین حال راحت تر کنترل می شوند. کارتینگ برقی به نگهداری و مراقب کمتری نسبت به کارتینگ بنزینی نیاز دارند و قیمتش نیز کمتر است. کارتینگ های برقی به علت وجود باتری های سنگینی که در خود دارند احتمال واژگونی بسیار کمتری دارند و از این لحاظ ماشین های ایمن تری به حساب می آیند. این ماشین ها برای محیط زیست هم مناسب ترند و بر خلاف ماشینهای کارتینگ بنزینی هم در پیست های روباز و هم در پیست های داخل سالن قابل استفاده هستند. از ماشین کارتینگ های بنزینی به علت آلودگی زیادی که ایجاد می کنند نمی توان در محیط های بسته استفاده کرد.

ماشین

ماشین های مورد استفاده در مسابقات کارتینگ
مسابقات کارتینگ نیز در رشته های مختلفی برگزار می شود که در هر کدام از آن ها ماشین های مخصوصی استفاده می شود. معروفترین آن ها مسابقات سرعت، جاده و مسابقات پیست های اوال هستند. مسابقات اوال در پیست های بیضی شکلی برگزار می شود که فقط دارای پیچ چپ هستند و ماشین کارتینگ های مخصوصی در آن به رقابت می پردازند که بدنه ای منحنی شکل دارند. این ماشین ها دارای موتوری 4 زمانه هستند و روی پیست های خاکی و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرند. ماشین های سرعت با اختلاف معمول ترین نوع ماشین های کارتینگ محسوب می شوند که در اکثر پیست های کارتینگ مورد استفاده قرار می گیرند. مسابقات سرعت معمولا در پیست های کوچکی که کمتر از 1٫5 کیلومتر طول دارند برگزار می شوند که به طور مخصوص برای کارتینگ طراحی شده اند. کارتینگ های شیفتر یا دنده ای 125 سی سی از ماشین هایی است که زیاد در مسابقات کارتینگ سرعت مورد استفاده قرار می گیرد. این ماشین ها به علت شباهت زیادشان به ماشین های فرمول 1 از معروف ترین انواع ماشین کارتینگ هستند و می توانند تا 200 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرند. مسابقات جاده هم در پیست های اتومبیل رانی برگزار می شود و ماشین های این رشته تا 195 کیلومتر بر ساعت سرعت می گیرند.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>