اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سنگ اسلب بوک مچ و فورمچ

بوک مچینگ یا بوک مچ اصطلاحی است که در این چند ساله اخیر در فرآیند تولید سنگ اسلب رایج گردیده است. سنگ بوک مچ به دو یا چند اسلب سنگ که به صورت قرینه یا جناقی کنارهم قرار می گیرند، گویند. به نحوی که تداعی کننده یک کتاب باز است.

نقوش سنگ در پلاک های دیگر ادامه پیدا می کند و تصویری کامل از نقش سنگ را به تصویر میکشد.در صورتی که دو برگ اسلب به صورت قرینه در کنار همدیگر قرار بگیرند بوک مچ میگویند و چنانچه چهار برگ سنگ اسلب کنار همدیگر قرار بگیرند و طرح کامل شود اصطلاحا فورمچ مینامند.

نحوه تولید و فرآوری سنگ های اسلب بوک مچ و فورمچ

تولید و فرآوری سنگ های اسلب بوک مچ از آغاز استخراج سنگ از معدن شکل می گیرد به نحوی که ابعاد سنگ گونیا باشد و نقوش سنگ در یک بلوک سنگ کامل باشد. پس از انتقال کوپ سنگ به کارخانه سنگبری، سنگ توسط دستگاه اره به ورقه های 2 یا 3 سانتی برش داده می شود و سنگ به صورت ورق های اسلب در خواهد آمد. 

در ادامه قبل از مرحله ساب باید ورقه های اسلب به صورت قرینه سابیده شود تا طرح بوک ایجاد گردد.پس از مرحله ساب سنگ هر برگ اسلب شماره گذاری می گردد و به صورت بوک مچ و یا فورمچ کنارهم قرار می گیرند و باید تا مرحله نصب اسلب ها قرینه سازی ها و طرح بوک مچ سنگ ها حفظ شود.

چه سنگ هایی را می شود به صورت اسلب بوک مچ فرآوری نمود

سنگ هایی که قابلیت برش به صورت اسلب را دارند و نقوش و طرح های برجسته دارند قابلیت فرآوری به صورت بوک مچ را دارند. سنگ هایی که طرح های ساده و یکنواخت دارند و در کنار هم قرار دادن آنها طرحی را تشکیل نمی دهد به صورت بوک مچ فرآوری نمی گردد.

از عمده سنگ هایی که طرح بوک مچ آنها زیبا و خیره کننده است می توان به سنگ های مرمر، سنگ های تراورتن، سنگ های چینی (کریستال) و بعضی از مرمریت ها اشاره کرد و سنگ های گرانیت، لایم استون، سند استون به دلیل سادگی و یکنواختی قابلیت فرآوری به صورت بوک مچ را ندارند.

کاربرد سنگ بوک مچ و فورمچ

سنگ های اسلب بوک مچ و فورمچ کاربردهای مختلف در قسمتهای ساختمان دارند و استفاده از این سنگ ها به زیبایی ساختمان خواهد افزود. پس از نصب سنگ های بوک مچ شده نتیجه نهایی بسیار خیره کننده خواهد بود.

معمولا بهترین کاربرد آنها در فضاهای بزرگ است که امکان بیشتری برای به نمایش گذاشتن این جلوه ی منحصر بفرد بصری بیشتر می باشد از موارد کاربرد سنگ اسلب بوک مچ و فورمچ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنگ فرش سالن های پذیرایی، تالار و هتل
  • سنگ دیواره لابی ساختمان های لوکس و مجلل
  • سنگ دیواره راه پله
  • سرویس های بهداشتی
  • ساخت فضاهای دکوراتیو وTV روم

قیمت سنگ اسلب بوک مچ

فرآوری سنگ اسلب بوک مچ و فورمچ از پیچیدگی و سختی های زیادی برخوردار است و متعاقب آن از قیمت نسبتا بالاتری برخوردار است. قیمت سنگ اسلب بوک مچ و فورمچ علاوه بر نوع سنگ و کیفیت فرآوری به طرح و نقش سنگ هم وابسته است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>