اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نگه داری از سنگ ها

سنگ به معنای ارزش است. متخصصان بر آن هستند تا این معنی را با صنعت سنگ کشور در آمیزند.هدف احیای سنگ در تمام مراحل تولید و کاربری است. به عبارت دیگر پایش سنگ از معدن تا ابنیه.سالانه بیش از میلیون ها متر مکعب سنگ از معادن کشور به سوی کارخانه های سنگبری حمل می شود. این در حالیست که بر اساس پژوهش های میدانی این مقدار قابلیت افزایشی دوبرابر را داراست.

از سویی سالانه از میلیون ها مترمربع انواع اسلب در کشور تولید می گردد که این مقدار نیز تا سه برابر قابل افزایش است. هر سال صدها هزار متر مربع سنگ در ساختمان ها به دلیل اینکه رنگ، جلا و کیفیت خود را از دست داده اند تعویض می گردند. میلیون ها متر مربع سنگ در بنا های کشور بدون محافظت و نگهداری اصولی رو به اضمحلال می روند و همه این موارد به معنی هدر رفتن میلیاردها ریال سرمایه ملی کشور است.

بر این اساس متخصصین با استفاده از دانش و تخصص داخلی و همکاری با متخصص مجرب خارجی اقدام به مشاوره، تهیه و ارائه خدماتی نوین نموده است. انواع مواد روش ها و تکنیک های استخراج، حمل، ساب، پولیش، فرآوری، نگهداری، مرمت، مراقبت و بهینه سازی از جمله مواردی است که می توان کارشناسان ایرانی را در آن پیشتاز و منحصر به فرد دانست. به این ترتیب با گام های بلند، متخصصین و اصحاب صنعت با حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان سنگ شاهد تحولی عظیم در روند و رشد اقتصادی صنعت سنگ ایران خواهیم بود.

شستشوی سنگ

سنگ های گرانیت و مرمر استفاده شده در نمای ساختمان به تناوب نیاز به شستشو و مواد تمیزکننده رقیق دارند برای جلوگیری از کدر شدن همیشگی سطح سنگ های نما حداقل سالی یکبار باید سطح نما را شستشو داد.

شستشوی سنگ های آهکی ممکن است موجب بروز شوره و لک و یا ایجاد پوسیدگی پس از خشک شدن شوند. لذا کنترل میزان آب مصرفی بسیار مهم است. ماسه سنگ ها معمولان به کمک وسایل مکانیکی و مواد شیمیایی تمیز می شوند. مواد زبر مانند ماسه برای تمیز کردن سطح سنگ های ساختمانی در مورد سنگ های نرم صدمات غیرقابل جبرانی را ایجاد می نماید.

نگهداری از سنگ

از روش های معمول که امروزه کاربرد فراوانی دارد روش نانو می باشد. معمولاً پوشش هایی مانند مواد نانو بر اساس دستورالعمل و تجربه بر سطوح سنگی پاشیده می شوند.

همچنین پوشش های پلیمری برای استحکام سنگ های پوسیده به کار می روند. این مواد نباید بر روی سطوح فاسد شده پاشیده شوند. این پوشش ها تا عمق 30 میلیمتر در داخل سنگ نفوذ کرده و سبب پلیمریزه شدن و استحکام لایه های داخلی بدون تغییر در نمای سنگ می شوند. معمولاً از این مواد برای تعمیر قطعات سنگی کوچک تزیینی که در معرض خطر آنی قرار دارند استفاده می شود.

انبار

در هنگام انبار کردن سنگ در کارگاه باید آنها را بر اساس نوع و ضخامت دسته بندی و به طور ورق های عمودی و یا مورب به یکدیگر تکیه داد تا سطوح آنها در معرض مستقیم آب باران و هوا قرار نگیرد و از ایجاد یخبندان بر روی آنها و ضربه خوردن قطعات جلوگیری به عمل آید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>