اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

صادرات سنگ به قطر

صادرات سنگ به قطر با توجه به پیش رو بودن برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 بسیار حائز اهمیت است. کشور قطر برای آماده سازی زیر ساخت های برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 به مصالح ساختمانی به ویژه انواع سنگ های ساختمانی نیاز دارد. با کمی تمرکز بر ساخت و سازهای کشور قطر می توان سهمی از بازار مصرف سنگ های ساختمانی را نصیب ایران نمود.

در حالی که با قطع روابط کشور قطر با کشورهای عربی همسایه مانند عربستان، امارات، مصر و بحرین شرایط کار در این کشور سخت تر و محدودتر گردیده است، اگر قطر نتواند در موعد مقرر زیر ساخت های خود را تکمیل نماید میزبانی مسابقات جام جهانی را از دست خواهد داد اما قطر دوست ندارد که این اتفاق بی افتد.

عربستان یکی از کشورهای تولیدکننده و تامین کننده سیمان، فولاد و مصالح ساختمانی کشور قطر بوده است ولیکن با توجه به فشارهایی که از سوی کشورهای عربی به قطر وارد شده است، کشور ترکیه تلاش داشته که از فرصت پیش آمده کمال استفاده را ببرد و بازار خوبی برای خود دست و پا نماید و اقدام به صادرات فولاد و انواع سنگ ساختمانی به صورت انبوه به قطر نموده است.

کشور قطر فرصت بسیار خوبی است برای صادرات سنگ های ساختمانی که با بازاریابی های نوین و معرفی سنگ ایرانی باعث رونق اقتصادی، توسعه اشتغال و بهبود وضعیت اقتصادی صنعت سنگ گردید. در همین راستا مسئولین باید موانع و مشکلات در مسیر صادر کنندگان و تولیدکنندگان سنگ های ساختمانی را مرتفع نمایند تا تولیدکنندگان بتوانند با خریداران قطری به تفاهم برسند زیرا کشور ترکیه تلاش دارد که این بازار را در اختیار خود قرار دهد.

ایران برای پیشی گرفتن از ترکیه باید از حمایت های دولتی برخوردار باشد چرا که روابط تجاری همیشه به پشتوانه روابط سیاسی صورت می گیرد، درنتیجه بخش خصوصی برای ایجاد روابط تجاری با کشور قطر انتظار حمایت بیشتری را از جانب دولت برای دستیابی به بازار قطر دارد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>