اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پنجره آهنی چیست؟

پنجره آهنی یکی از بخش های مهم در ساختمان به حساب می آید. این موضوع در سه مرحله طراحی، تولید و اجرا مورد بررسی قرار می گیرد. قیمت پنجره آهنی می بایست متناسب با هزینه های کلی پروژه باشد. مهم ترین عامل تأثیر گذار در قیمت پنجره آهنی، طراحی آن می باشد. چرا که در طراحی، متریال مورد استفاده، میزان پیچیدگی ها، ضریب ایمنی و همچنین سطح زیبایی پنجره مورد توجه قرار می گیرد.

در طراحی می بایست وزن پنجره آهنی را نیز در نظر گرفت. یک پنجره آهنی سبک برای دیوار ساختمان مناسب تر از پنجره آهنی سنگین می باشد. در عین حال می بایست به اینکه پنجره آهنی شیک باشد و نمای ساختمان را تحت تأثیر قرار دهد نیز توجه داشت. گاهی با یک پنجره آهنی ساده می توان زیبایی منحصر به فردی در نمای ساختنمان ایجاد نمود.

پنجره آهنی دوجداره برای آپارتمان های امروزی کارآیی بیشتری دارد. این نوع پنجره آهنی جدید بر مبنای محافظت ساختمان از آلودگی صوتی، جلوگیری از هدر رفت منابع انرژی و همچنین ایجاد محیط ایمن تر در فضای اتاق طراحی و تولید می گردد.

انواع پنجره آهنی

بر اساس طراحی های مختلفی که برای پنجره ها در نظر گرفته می شود می توان چند نوع پنجره آهنی در نظر گرفت:

  • پنجره آهنی طرح قدیم
  • پنجره آهنی جدید
  • پنجره آهنی فرفوژه
  • حفاظ پنجره آهنی
  • پنجره آهنی دو جداره

پنجره های آهنی طرح قدیم عموما با شکل های هندسی ساده همچون مستطیل و مربع ساخته می شوند. عموما قیمت پنجره آهنی طرح قدیم کمتر از دیگر انواع آن می باشد.

پنجره آهنی جدید با استفاده از ترکیبی از چند شکل هندسی طراحی می گردد. عموما با استفاده از مصالح ساختمانی فولادی خصوصا پروفیل درب و پنجره تولید می گردد از این رو می توان انتظار داشت قیمت پروفیل در و پنجره به طور مستقیم در قیمت پنجره آهنی جدید تأثیر مستقیمی داشته باشد.

پنجره آهنی فرفوژه نوعی از پنجره آهنی جدید به حساب می آید که طراحی و تولید آن با استفاده از فرفوژه صورت گرفته است. فرفوژه نیز به خودی خود انواع مختلفی دارد که از حوصله ی این مبحث خارج می باشد. نکته ای که در مورد پنجره ی آهنی فرفوژه می توان اشاره کرد این است که اصولا از فرفوژه برای حفاظ پنجره استفاده می گردد. بدیهی است در مواردیکه پنجره از جنس آلومینیوم و یا پی وی سی باشد احتمال اینکه از این نوع حفاظ استفاده گردد بیشتر است.

حفاظ پنجره آهنی نیز همان گونه که از نامش پیداست بخشی مجزا از خود پنجره می باشد. یک پنجره در ساختمان می تواند از جنس آلومینیوم، UPVC، پی وی سی و یا حتی چوبی باشد. اما برای بحث ایمنی می توان به طور مجزا یک بخش حفاظ برای پنجره ساخت.

حفاظ پنجره نیز به طور مستقیم در زیبایی ساختمان تأثیر گذار است. به همین دلیل گاهی مشاهده می گردد طراح به خاطر از بین نرفتن وضعیت ظاهری ساختمان از کاربرد این نوع پنجره آهنی اجتناب می نماید. در این حالت ایمنی ساختمان به خاطر زیبایی آن فدا شده است.

پنجره آهنی دو جداره به دلیل داشتن مزایای بیشتر نسبت به دیگر گونه های پنجره های آهنی کاربرد بیشتری در ساختمان های امروزی پیدا نموده است. قیمت پنجره آهنی دو جداره اندکی بیش از پنجره آهنی معمولی می باشد. یکی از راههایی که برای کاهش هزینه پروژه وجود دارد استفاده از پنجره دو جداره از جنس پی وی سی یا آلومینیوم می باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>