اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


مزایا پنجره آهنی

مزایای پنجره آهنی

مهم ترین مزیت پنجره های آهنی ایمنی بالای این پنجره هاست. در مواردیکه امنیت یک منطقه مطلوب نیست، استفاده از پنجره آهنی می تواند برای مالک ساختمان آرامش خاطر بیشتری ایجاد نماید.
استحکام پنجره آهنی از دیگر مزایای این محصول به حساب می آید.

اگر به هر دلیل بار اضافی بر محل قرارگیری پنجره وارد گردد، پنجره آهنی خود می تواند از لحاظ باربری به اجزاء باربر دیوار کمک نماید در حالی که دیگر انواع پنجره ها به راحتی در چنین موقعیتی تسلیم شده و باعث خرابی و ایجاد هزینه می گردد.

نگهداری و تعمیرات پنجره های آهنی به مراتب آسان تری از دیگر انواع آن می باشد. یک رنگ آمیزی ساده می تواند در افزایش طول عمر پنجره آهنی تأثیر گذار باشد. تصویر شماره 2 نشان دهنده یک پنجره آهنی قدیمی می باشد.

نحوه طراحی و تولید پنجره آهنی

آیتم های زیادی بر روی طراحی یک پنجره تأثیر گذار است. زمانی که یک ساختمان طراحی می گردد، پنجره دیوار ها می تواند عاملی تأثیر گذار در زیبایی آن به حساب آید. پنجره آهنی نیز به نوبه خود می تواند در زیبایی دیوارهای ساختمان تأثیر گذار باشد. اما فضای موجود برای نصب پنجره، منظره ی پس زمینه پنجره، پنجره داخلی یا خارجی از مهم ترین عوامل موثر در طراحی پنجره می باشند.

اگر برای پروژه ای پنجره آهنی در نظر گرفته شده باشد، طراح می تواند اشکال متفاوتی را برای آن در نظر بگیرد. گاهی یک مستطیل ساده به عنوان پنجره در یک ساختمان مجلل طراحی می شود و همین باعث زیبایی آن می گردد. گاهی اشکال پیچیده تر و ترکیبی در طراحی پنجره آهنی نقش دارند.

تولید پنجره آهنی نیز بر اساس نوع پروژه می تواند متفاوت باشد. معمولا مصالح مصرفی در پنجره آهنی در محل ساختمان حاضر نموده و با توجه به شرایط موجود پنجره طراحی شده را تولید می نمایند. در بخش بعدی در مورد مصالحی که می توان در تولید پنجره آهنی به کار برد مطالبی بیان خواهد شد.

مصالح قابل استفاده در تولید پنجره آهنی

یکی از عمده ترین کاربردهای محصولات فولادی، استفاده در ساختمان می باشد. مقاطع باز فولادی نظیر نبشی، زهوار و تسمه و مقاطع بسته نظیر قوطی و پروفیل درب و پنجره در ساخت پنجره های آهنی کاربرد دارند. در برخی موارد برای نصب قسمت های مختلف از پیچ استفاده می گردد.

در پنجره های پیش ساخته اتصالات به صورت جوشکاری کار می شود. با توجه به این موضوع قیمت نبشی آهنی، قیمت قوطی و پروفیل ساختمانی و قیمت پروفیل در و پنجره می توانند در قیمت پنجره آهنی تأثیر گذار باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>