اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

خودرو

ترخیص خودرو:
اگر شما نیز علاقه مند هستید تا خودرو مورد علاقه تان را داشته باشید، می توانید آن را از کشورهای خارجی وارد کرده و ترخیص نمایید. البته ترخیص خودرو از گمرک نیاز به داشتن دانش واطلاعات بسیاری دارد که شما باید از آن ها اطلاع داشته باشید و اگر ندارید، این کار را باید به ترخیص کاران بسپارید.

خودرو

واردات انواع خودرو:
قبل از هر چیز لازم است بدانید انواع خودرو براساس حقوق ورودی به دو دسته تقسیم می‌شوند که شامل خودروهای با گنجایش بیش تر از 250 سی سی در موتور و خودروهای کم تر از 2500 سی سی در مترو

خودروهای کم تر از 2500 سی سی، شامل 40 درصد حقوق ورودی می‌شوند و خودروهای بیش تر از 2500 برای واردات غیر مجاز هستند و باید تنها پس از گرفتن قبض انبار و هم چنین 140 درصد حقوق ورودی، اجازه ورودی خواهند داشت.

خودرو

نکته های مهم در ترخیص خودرو:
بهتر است قیمت‌های خود را به صورت CFRیاCPT اخذ کنید.

تعریف CFR:
هنگامی که کالا در کشتی بارگیری می‌شود دیگر مسئولیتی با فروشنده نخواهد بود و تمام مسئولیت‌ها به خریدار منتفل خواهد شد. اصطلاح (قیمت کالا و کرایه تا بندر مقصد) بدین معناست که فروشنده تحویل کالا را هنگامی به انجام می‌رساند که کالا در بندر بارگیری از لبه کشتی عبور کند.

فروشنده باید هزینه ها و کرایه لازم جهت حمل کالا تا بندر مقصد مقرر را بپردازد، اما مسئولیت خطر از میان رفتن یا آسیب دیدن کالا و همین طور هرگونه هزینه اضافی ناشی از حوادثی که پس از تحویل روی می دهند از فروشنده به خریدار منتقل می شود.

تعریف CPT:
این واژه بیش تر برای حمل های هوایی و یا زمینی استفاده می شود و به معنای این است که فروشنده کالا را به حمل کننده ای که خود تعیین کرده است تحویل می دهد، اما به علاوه باید هزینه لازم جهت حمل کالا تا مقصد مقرر را بپردازد. به عبارتی خریدار مسئولیت کلیه خطرهای متوجه کالا و هرگونه هزینه های دیگر آن پس از تحویل را تقبل می کند.

همه گمرکات کشور مجاز به ترخیص خودرو نیستند، قبل از ترخیص این گمرک ها را شناسایی نمایید.
برای واردات خودرو شما همانند واردات سایر کالاهای با ماهیت تجاری می بایستی دارای کارت بازرگانی باشیدیا آن را توسط شخصی که دارای کارت بازرگانی است وارد کنید.

واردات

واردات در صورت داشتن کارت بازرگانی:
اگر خودتان کارت بازرگانی داشته باشید، اگرچه 500 هزارتومان هزینه به شما تحمیل خواهد شد؛ اما این می‌توانید علاوه بر اتوموبیل بسیاری از اقلام دیگر را نیز وارد نمایید.

هم چنین در صورت داشتن کارت بازرگانی درمورد موارد زیر دیگر نگرانی هایی وجود نخواهد داشت:

  • سند به نام خودتان صادر می شود.
  • مالکیت نقل و انتقال به شما تعلق نمی گیرد.
  • لازم نیست در مورد واردات خودرو با نام دیگر اشخاص فکر کنید.
  • بابت استفاده از کارت بازرگانی دیگران هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد.

البته در صورتی که اتوموبیل را با کارت خودتان وارد نمایید، باید مالیات بپردازید که در غیر این صورت اگر با نام اشخاص دیگر این اتوموبیل را وارد کنید، مالیاتی به شما تعلق نخواهد گرفت و تنها حسن استفاده از کارت بازرگانی دیگران، همین مورد می باشد.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>