اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پسته

صادرات انواع پسته به آلمان:
صادرات پسته به آلمان به عنوان بزرگ ترین خریدار پسته ایران در اروپا بسیار مورد توجه و سود آور می باشد. صادرات انواع پسته ایران به دیگر کشورهای اروپایی مانند سوئد، ایتالیا، انگلستان، اسپانیا و … هم انجام می‌شود. صادرات پسته ایران به نقاط مختلف دنیا انجام می شود.

اما سوال مهمی که در مورد صادرات پسته به آلمان و کلا اروپا مطرح می باشد نحوه ارسال پسته می‌باشد؟؟ در ادامه به طور مفصل در مورد این مسئله صحبت می شود.

صادرات پسته به آلمان:
کشور آلمان در اروپا به عنوان بزرگ ترین خریدار پسته ایران در اروپا می باشد. میزان صادرات پسته ایران به این کشور در سال حدود 3 هزار تن می باشد که ارزش تقریبی 140 میلیون دلاری را دارد و از ارز آوری مناسبی برخوردار است.

آلمان نه تنها بزرگ ترین خریدار بلکه خریدار گران ترین پسته ایران می باشد. طبق آمار گمرکی موجود، متوسط ارزش پسته خریداری شده توسط آلمان چیزی حدود 13 دلار و 11 سنت به ازای هر کیلوگرم می‌باشد.

این قیمت در حالی گران ترین قیمت پسته صادراتی ایران محسوب می شود که میانگین قیمت پسته صادراتی ایران چیزی حدود 10 دلار و 43 سنت بوده و کشوری مانند اسپانیا تقریبا ارزان ترین پسته ایران را به قیمتی حدود 7 دلار 97 سنت خریداری نموده است.

بازار اروپایی پسته ایران در چند سال اخیر به دلیل ورود آمریکا به عرصه تولید پسته و روابط بهتر آنها با آمریکا کمتر شده است.

البته یکی از دلایل مهم کاهش صادرات پسته ایران به اروپا قوانین سختگیرانه آنها برای ورود مواد غذایی به لحاظ استانداردهای بهداشتی می باشد، که در مورد محصول پسته وجود افت آفلاتوکسین بیش از حد مجاز است.

با وجود این مسائل به دلیل کیفیت بی رقیب پسته ایران، بسیاری از تجار ترجیح می دهند، پسته ایرانی را خریداری نمایند.

کشور آلمان جز کشورهای کیفیت محور خریدار پسته ایران می باشد و به دنبال پسته لوکس و درجه یک ایران از جمله پسته اکبری، کله قوچی و... می باشد.

ویژگی ها و نحوه ارسال پسته به آلمان:
با توجه به اینکه خرید پسته برای صادرات بیشتر به صورت عمده می باشد، اغلب تجار برای کاهش هزینه ها به دنبال خرید فله این محصول در کیسه های 25 و یا 50 کیلویی می باشند.

اما برای ارسال بار از ایران به آلمان به دلیل مسافت طولانی کمتر از راه های زمینی (کامیون ها) استفاده می شود. و بیشتر از راه های دریایی استفاه می شود.

در موارد خاص مانند خرید مغز پسته که ارزش بالایی دارد و وزن زیادی ندارد از راه های هوایی برای ارسال بار استفاده می شود.

مهم ترین ویژگی های که پسته برای ارسال به آلمان باید داشته باشد عبارتند از:

  • کیفیت پسته.
  • سلامت پسته به لحاظ آفت آفلاتوکسین.

وجود این دو پارامتر با هم در پسته باعث صادرات آن به کشورهای اروپایی از جمله آلمان می شود.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>