اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

گل رز

صادرات گل رز به عراق:
صادرات گل رز به عراق طرفداران زیادی دارد. زیرا برخی گل های زیبای ایرانی در کشور های دیگر نیز طرفدارانی دارند. برای مثال صادرات گل رز هلندی و بسته بندی گل رز جهت صادرات نیز در کشور ما صورت می گیرد.

جهت انجام هر چه بهتر صادرات ابتدا آن را صورت خاص بسته بندی نموده و سپس اقدام به صادر کردن آن می نمایند. عراق عمده ترین بازار گل های ایرانی می باشد و بیشترین میزان گل را از ایران خریدار است. البته لازم به ذکر است در سال های گذشته میزان صادرات گل به دلایل مختلفی کاهش یافته است که یکی از دلایل آن وجود کشور های نوپا در صادرات گل می باشد. ویتنام نیز دومین بازار گل و گیاه ایرانی است که البته صادرات به آن کشور نیز کاهش یافته است.

صادرات گل رز به عراق | تولید عمده انواع گل در ایران:
سود صادرات گل خوب است اما همانطور که گفته شد در سال های اخیر به دلایلی همچون:
گرانی کرایه حمل هوایی، مشکلات حمل زمینی از محل برداشت، پایانه و … تا گمرک خروجی، مشکلات مربوط به تنظیم زمان بندی تولید محصول و حمل و در نتیجه عدم تحقیق به موقع محصول متناسب با نیاز مشتریان و همچنین ورود انفرادی هر کدام از صادر کنندگان ایرانی به بازار های جهانی و عدم پیروی از یک استراتژی مشترک و مناسب، صادرات گل و گیاه کاهش یافته است.

بیشترین میزان صادرات گل در ایران:
ترکمنستان سومین کشور وارد کننده گل و گیاه ایران است اما این بازار نیز با کاهش جدی واردات مواجه شده است.

آذربایجان با واردات سالانه 1100 میلیون دلاری چهارمین بازار گل و گیاه کشور ما است که نسبت به سال قبل خود 22.2 درصد افزایش واردات داشته است، همچنین می توان از افغانستان نیز به عنوان پنجمین بازار هدف این محصول یاد کرد که با وارداتی در حد یک میلیون دلار نسبت به سال قبل آن میزان 42.9 درصد افزایش واردات داشته است.

تعرفه صادرات گل نیز از مواردی است که فرد صادر کننده قبل از اقدام به صادرات باید از آن با خبر باشد تا محاسبه نمایند آیا این کار به سود اوست یا خیر. همچنین بهتر است هر کسی که قصد صادر نمودن گل را دارد ابتدا به خوبی با بازار آن در دنیا آشنا شود و در صورتی که نتیجه تحقیقاتش رضایت بخش بود اقدام به شرکت در دوره های خاص نماید. تا مواردی از قبیل:

  • اخذ گواهی مبدا.
  • استعلام پروانه گمرک.
  • روش های پرداخت بین المللی.
  • اظهار کالا به کمرگ.

و هزاران روش دیگر را آموزش ببیند. در این صورت قادر خواهد بود کار خود را به بهترین نحو انجام دهد. زیرا برای انجام این کار نیاز به مطالعه و تحقیق زیادی می باشد.

تعرفه صادرات گل و گیاه به عراق:
همانطور که گفته شد عراق اولین بازار گل های ایرانی است و اکثر گل ها در این کشور صادر می گردند. اما صادرات گل به هلند نیز انجام می گیرد. همچنین صادرات گل به کشور های دیگر نیز از ایران انجام می شود.

همچنین محدودیت هایی جهت واردات گل نیز اعمال شده است. بدین صورت که واردات گل از چین و تایلند به علت آلوده بودن 60 درصد محموله های این دو کشور محدود گشته اند.

در ضمن دستورالعمل های صادرات گل ها مرتبا به روز می گردند بنابراین به دستور العمل های قدیمی زیاد تکیه نکنید تا بتوانید بهتر کار صادرات را انجام دهید. مجموعا در هر کاری بهتر است همیشه به روز باشید تا موفق تر عمل کنید.

اهمیت کشت و تولید گل رز در ایران:

از آنجایی که برای تولید محصولات گلخانه ای از بذر خالص و اصلاح شده استفاده می گردد، کیفیت محصولات تولید شده بسیار بالاست که علاوه بر بازارپسندی خوب در داخل کشور امکان صادرات محصولات تولیدی نیز وجود دارد که از نظر اقتصادی برای تولید کننده اهمیت بالایی دارد.

به همین دلیل کشت گل در ایران اهمیت ویژه ای دارد و افراد برای دستیابی به سودی مناسب اقدام به کشت گل گلخانه ای می نمایند که البته باید نکات خاصی را مورد توجه داشته باشند تا در کار خود موفق شوید.

سود صادرات گل:
صادرات گل و گیاه یکی از پر سود ترین کسب و کارها و تجارت های حال حاضر در ایران است. زیرا ایران در خاورمیانه تقریبا مهد اصلی تولید و کشت انواع گل و گیاه طبیعی و زینتی است. و از این جهت که صادرات گل در تعدادها و تُناژهای بالا در حال انجام است سود بسیار خوبی نصیب تولیدکنندگان می شود.

اسکیل و میزان خرید گل در بحث صادرات حداقل چیزی حدود 100هزار شاخه گل است! زیرا در بحث صادرات می بایست یک حداقل هایی رعایت بشود. این حداقل مربوط به حجم انتقال کالا می باشد و از یک حجمی کمتر مقرون به صرفه نیست.

مشکلات صادرات گل و گیاه:
در بحث صادرات قوانین تجاری بین المللی نیز وارد عمل می شوند. برخی اقلام صادراتی برای اقدامات تاییدی جهت ادامه حمل و نقل از مبدا به مقصد نیازمند تایید و چک در ازمایشگاه می باشد. اصالت گیاه و هویت آن و همچنین تازه بودن و میزان کیفیت آن می تواند در آزمایشگاه های مبدا و مقصد مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

گل و گیاه به دلیل حساس بودن شان در حمل و نقل، اغلب به صورت هوایی منتقل می شوند! زیرا فقط در این صورت است که گل و گیاه پژمرده نمی شود. در غیر این صورت باید قید کیفیت را بزنید!

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>