اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شرایط آب و هوای مناسب برای درختان گردو
گردو دارای جایگاه بسیار ویژه در میان عموم مردم را دارد آنقدر پراهمیت است که به عنوان یکی از موادغذایی های بسیار مفید بشمار می رود.نهال گردو از آمریکای شمالی به وجود آمد و بیشتر در چین، ایران، آمریکا، ترکیه ومکزیک کشت می شود.

برای داشتن درخت گردو بسیار خوب باید خیلی از عوامل تأثیر گذار در آن را زیر نظر بگیرید.آب و هوا,خاک,گرده افشان,کوددهی وغیره.حال قصد داریم در در این مقاله به آب و هوا و تأثیر آن در کاشت درختان گردو و محصول دهی بپردازیم.

کشاورزی

تأثیر آب و هوای گرم و سرد در رشد درختان گردو
هوای خیلی سرد و به کلمه ای یخبندان بسیار در گردو تأثیر بدی می گذارد و آن را از بین میبرد و کاهش عملکرد گردو را خواهیم دید پس باید هنگام کاشت درخت گردو به نوع نهال و کاشت آن در منطقه ای با آب وهوای سرد و گرم بسیار توجه کنیم.

اگر نهال گردو در بستر هوای خیلی سرد و وزش باد خیلی زیاد قرار بگیرد نمی تواند تحمل کند محصولات آن از بین میرود.دمای 42 درجه آسیب جدی به محصول وارد می کند باید از دمای 38 درجه سانتی گراد کمتر آن را در نظر بگیرید.

ارقام نهال گردو گوناگونی در جهان وجود دارد که هر کدام حساسیت کم و زیادی به هوای سرد دارند.باید هنگام کاشت بدانیم چه نهال گردو برای چه منطقه ای مناسب است این سوالات خود را می توانید از کارشناسان ما بپرسید.اما بیشتر نهال گردو به گرمای خیلی زیاد و سرمای زیادی حساس است.

انواع نهال گردو به دمای بسیار پایین زمستان حساس است.تا دمای 10- درجه سانتی گراد را می توانند تحمل کنند.

کشاورزی

دمای مناسب برای رشد نهال گردو

بهترین آب و هوا برای نهال گردو ایرانی هوای مدیترانه ای می باشد.با توجه به تحقیقات خیلی زیاد متوجه آن شدیم که آب و هوای نامناسب کاهش چشمگیری از عملکرد نهال گردو را به همراه خواهد داشت.

در خشکسالی و یخبندان بسیار بدعمل می کند.در زمستان تا دمای 11- را تحمل می کند اما اگر سرما به کمتر از 5- برسد آسیب جدی را خواهید دید.

اگر آب و هوای خیلی خشک باشد گردو به طور کامل رشد نمی کند.گردو از 450تا1500ساعت به سرما نیازمند ست.

منطقه ای که نسبتا گرم و خشک است باید آبیاری منظم تری در آن صورت بگیرد.مناطقی که وزش باد شدیدی دارد و سرما بی از حد زیاد است طوری که منجر به یخ زدگی می وه می شود باید از کاشت نهال گردو در آن جلوگیری کرد.در شاخه هایی که به تازگی تشکیل شده اند سرمای دیررس بهاره ضرر می رساند و سرمای زود رس هم خسارات جبران ناپذیری را به بار می آورد.

نظر دانشمندان در آب وهوا برای رشد درختان

جیکوبز به عنوان یک محقق گفت: درختان گردو تقریباً یک ماه پس از درختان دیگر در بهار جوانه زدن برگ را شروع نمی کنند. این مکانیسم دفاعی می تواند توسط حوادث شدید آب و هوایی مرتبط با سناریوهای تغییر آب و هوا به خطر بیفتد. یخبندانهای آخر بهار پس از ایجاد برگهای گردو می توانند درختان را از بین ببرند.

ودیگر دانشمند گفت ممکن است برای گردو مشکل ساز باشد و کلا درخت را از بین ببرد.

میلچر با تحقیقاتی گفته است گردو احتمالاً مهم ترین گونه امروزه در صنعت محصولات چوب سخت است از این رو به دنبال درختان است که در آب و هوای مختلف رشد می کند را ببیند.پس در تلاش است تا درختان گردویی را که با تنش های گرما و سرما تحت این شرایط مقاومت می کند را دریابد.آنها می گویند درختانی که بالغ شده اند ممکن است تحت تأثیر تغییرات اقلیمی قرار بگیرند، اما بذرهایی که تولید می کنند ممکن است از طریق تغییرات ژنتیکی سازگار شوند.در کل برای داشتن درخت گردویی تنومند با محصولاتی بی نظیر و کیفیت مطلوب باید آنها را در شرایط آب و هوایی بسنجیم.نود درصد نهال گردو در آب و هوای خیلی سرد یخبندانی و یا خیلی گرم و خشک عملکرد خوبی ندارند.اگرگردو در دمای بالای 40درجه قرار بگیرد حتما خسارات جدی به آن وارد می شود.

درخت گردو در چه مکانی بهتر رشد می کند؟
اگر دمای پایینی در تابستان وجود داشته باشد موجب می شود گردو خیلی خوب رشد نکند.اگر گردو در هوای معتدل و سرما و گرما کافی قرار بگیرد حتما در بهار رویش و گلدهی خوبی را شاهد خواهید بود.البته قابل ذکر است ارقام نهال گردو نسبت به سرما و گرما واکنش متفاوتی دارند.در دامنه ها و مناطق ساحلی و رودخانه ها بهترین جا برای کاشت نهال گردو می باشد.اما در مناطقی مانند تپه ها خیلی برا کاشت درخت گردو مناسب نیست.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>