اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فیلتر آب

صادرات فیلتر آب:
آب‌ها به علت های مختلفی دچار آلودگی و مواردی می شوند که کیفیت آن ها را کاهش می دهند. به همین دلیل تقاضای خرید آب باکیفیت به شدت افزایش پیدا کرده است. به همین دلیل هم به مراتب تقاضا برای روش هایی که بتوانند کیفیت آب را افزایش دهند زیاد شده است.

انواع مختلف فیلترهای تصفیه آب خانگی:
یکی از این روش ها استفاده از فیلترها و دستگاه هایی است که کار تمیزکردن و فیلتر کردن آب را انجام می‌‌دهند. فیلترها انواع مختلفی دارند مانند فیلترهای پلاستیکی که مخصوص تصفیه آب، چه به صورت خانگی و چه به صورت صنعتی، هستند.

نکته جالب این است که تمام کشورهای همسایه ما مشکل آب و در واقع مشکل آب شرب تمیز هم دارند. در این روند دنیا متوجه شده است که کیفیت آبی که می خورند در بهبود سلامت و کیفیت زندگی آن ها تأثیر دارد و آبی که آلوده باشد می تواند به یک شهر آسیب بزند و برای مردم خطرناک باشد.

به همین دلیل برای آب خوب هزینه می کنند. در خیلی از قسمت های کشور ممکن است همین آب را هم نداشته باشند و در نتیجه مشکل دارند که چطور آن را تأمین و تصفیه کنند.

آمار صادرات فیلتر آب در جهان:
جالب است بدانید که رقم صادرات این کالا در دنیا و رقمی که در سال 2017 معامله شده است، 13609860 دلار است و این عدد معادل تقریلا یک چهارم نفتی است که ما داریم صادر می کنیم. چنین محصولاتی با چنین استعدادهایی در بازار جهانی وجود دارند.

البته شرکت های تولیدکننده فیلتر نمونه های مختلفی دارند. از نظر حجمی اگر بخواهیم حساب کنیم، بیشترین حجم صادرات را آلمان با نزدیک به 3 میلیارد دلار، آمریکا با نزدیک به 2 میلیارد دلار و چین با نزدیک به 2 میلیارد دلار دارند.

وقتی که از نظر حجم بررسی می کنیم خیلی جالب است که رقم کل معامله آلمان، با 27 هزار تن صادرات فیلتر که داشته، 3 میلیارد دلار شده است. اما چین با 1785 میلیون دلار رقم، حجم معاملاتش 6 هزار تن بوده است. یعنی یک چهارم رقم آلمان، اما نسبت معامله آن تقریبا کمتر از 30 درصد است.

فیلتر آب به نوبه خود با کد گمرکی 842199 و به عنوان یکی از محصولات بسیار مورد توجه و مهم در حوزه صادرات شناخته می شود. البته این HS Code برای کالایی است که هم در بازار داخلی و هم در بازار دنیا به عنوان تصفیه کننده آب و گاز استفاده می شود و قابلیت خرید و فروش خیلی زیادی دارد.

تنوع محصولی آن نسبتا بالا است چون در واقع آن دو رقم آخر که نشان دهنده خود کالا و نوع دقیق آن دارد در اینجا مطرح نشده است، اما به صورت عمومی اکثر فیلترهایی که برای صنعتی و خانگی استفاده می شوند در 842199 مطرح شده اند.

ایران به چه کشورهایی صادرات فیلتر آب انجام می دهد؟
صادرات این محصول در ایران خیلی مطرح نیست و واقعا در ایران خیلی به آن توجه نمی کنند. نهایتا با چند کشورها همسایه در این زمینه کار می کنیم و توجهی نداشته ایم که ظرفیت این محصول در بازارهای جهانی بسیار بالا است.

اکثر مواد اولیه تولید فیلتر در ایران موجود است و ما می توانیم صادرات آن را انجام دهیم. تقریبا رقم صادرات ما ازابتدای سال تا الان 209248 دلار است. اکثر کشورهایی که از ما خرید کرده اند ترکیه، عراق، روسیه، بلاروس، ترکمنستان، افغانستان، کمی چین، آذربایجان، امارات و عمان بوده اند. نسبتا عدد بسیار پایینی است.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>