اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ماشین آلات صنعتی

واردات ماشین آلات:
ماشین‌آلات صنعتی از جمله مهم‌ترین و یکی از بیش ترین کالاهای واردا شده یه کشور می‌باشد. شرکت‌های تولیدی و تاجران فراوانی در حال واردات ماشین آلات از کشورهای مختلف می باشند.

بر اساس آمار رسمی به دست آمده از گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال 1395 و با بررسی های انجام شده توسط کارشناسان شرکت بازرگانی صادرات و واردات ترخیص کارا می توان چنین بیان کرد که میزان واردات ماشین آلات یعنی فصل 84 کتاب مقررات صادرات و واردات از نظر وزنی بیش از 94 هزار تن و ار لحاظ دلاری بیش از هفت میلیارد و 559 میلیون دلار بوده است. به عبارتی سهم وزنی واردات ماشین آلات نسبت به کل واردات کالا در این سال معادل 2٫82 درصد و سهم ارزشی آن 17٫3 درصد بوده است.

همین آمار و ارقام به خوبی نشان دهنده بزرگی و اهمیت واردات این دسته کالا به کشور می باشد. خرید ماشین آلات از خارج توسط بازرگان یا شرکت های وارداتی صورت می گیرد در سال 95 از 98 کشور مختلف در جهان به ایران واردات داشته ایم که جمله مهم ترین کشورهای تولیدکننده و فروشنده ماشین آلات می توان به ایتالیا، آلمان، چین، کره، ترکیه و امارات عربی اشاره کرد.

واردات ماشین آلات از چین:
سهم ارزشی واردات ماشین آلات از چین در سال 95 معادل 34 درصد و سهم وزنی آن معادل 47 درصد بوده است و می توان گفت که بیش ترین میزان واردات ماشین آلات از چین و خرید از چین صورت گرفته است.

بعد از چین بیش ترین سهم ارزشی خرید ماشین آلات از امارات معادل 11 درصد با سهم وزنی 15 درصد بوده است. البته این نکته را باید بیان کرد که اکثر کالاهای وارداتی از امارات اصلاتا کالاهایی هستند که از کشورهای دیگر خریداری شده اند و به امارات وارد شده اند و سپس وارد ایران می شوند به همین دلیل است که همیشه آمار و ارقام واردات از امارات به ایران اعداد بزرگی است و این اعداد را نباید به عنوان مبدا اصلی خرید کالا در نظر گرفت.

میزان واردات ماشین آلات:
پس از امارات سهم ارزشی خرید ماشین آلات از آلمان 10 درصد و خرید از ایتالیا و جمهوری کره نه درصد می باشد. هچنین سهم ارزشی خرید از ترکیه و واردات ماشین آلات از ترکیه شش درصد و مابقی خرید و واردات ماشین آلات از سایر کشورها بوده است.

همچنین از نظر سهم وزنی می توان بیان کرد که پس از امارات بیش ترین سهم وزنی واردات ماشین آلات از ترکیه و کره با نه درصد بوده است و سپس واردات ماشین آلات از ایتالیا با هفت درصد و واردات ماشین آلات از آلمات با شش درصد بیش ترین و مهم ترین واردات این دسته از کالاها بوده است و مابقی واردات ماشین آلات از کشورهای دیگر صورت گرفته است.

فصل 84 ماشین آلات در گمرک از 87 بخش تشکیل شده است که هر بخش نشان دهنده نوعی خاص از ماشن آلات و اجزا و قطعات و کالاهای مربوط به آن ماشین می باشد. این بخش بندی توسط متخصصان حرفه‌ای صورت گرفته است و برای هر بخش و جزییات درون هر بخش کد تعرفه گمرکی مشخص شده است.

کد تعرفه واردات ماشین آلات صنعتی:
شرکت های واردکننده ماشین آلات صنعتی می بایست با این کدتعرفه ها آشنایی داشته باشند تا بتوانند ماشین مورد نظر خود را تحت آن کد وارد کشور نمایند و در مرحله ترخیص کالا از گمرک های ایران دچار مشکل نشوند.

البته شناسایی کد تعرفه کاری حرفه ای می باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که بر اساس کد تعرفه اعلام شده هزینه های گمرکی و تعرفه های ترجیحی و سایر هزینه های واردات و ترخیص کالا تعیین می شود و اشتباه در تشخیص این کد می تواند برای وارد کننده کالا هزینه ها و خسارات فراوانی را در بر داشته باشد و گاهی به دلیل همین اشتباهات گمرک کالا را ضبط کرده و آن را به عنوان کالای قاچاق تشخیص داده و ممکن است جرایم نقدی و بازداشت نیز برای صاحب کالا و واردکننده در نظر بگیرد.

به همین دلیل شرکت بازرگانی واردات و صادارات کارا با استفاده از متخصصین در این زمینه می تواند خدمات بازرگانی گسترده ای را به بازرگانان تولیدکنندگان و شرکت های وارد کننده ارائه نماید و با ارائه مشاوه بازرگانی آن ها را در امر واردات ماشین آلات راهنمایی نماید.

همان گونه که بیان کردیم فصل 84 متشکل از 87 بخش ماشین آلات گوناگون می باشد و در سال 95 از تمامی این 87 بخش واردات صورت گرفته است و بیش از 47 هزار مرتبه از کشورهای مختلف واردات ماشین‌آلات به کشور داشته ایم.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>