اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما بیمه شخص ثالث تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
بیمه شخص ثالث از دم قسط
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

طلا

تجارت طلا بیست و چهار عیار در ایران: 
تجارت طلا بیست و چهار عیار در ایران بسیار باب شده است زیرا تمامی تجار آن را پر از سود و منفعت می‌دانند و اما از سختی های آن بی خبر هستند، پس پیشنهاد میکنیم که حتما مقاله زیر را بخوانید.

طلا از زمان باستان نماد ارزش و ثروت بوده و بعدها به یک عنصر با ارزش به شکل ارز تبدیل شده است. طلای خالص طلای بیست و چهار عیار است. هر چقدر عیار طلا بالا باشد یک مزیت تجاری منحصر به فرد محسوب می شود.

جایگاه ایران در مصرف طلا و جواهرات:
ایران یکی از پنج کشور مصرف کننده طلا و جواهرات است در نتیجه بازار بزرگی برای تولیدکنندگان و تجار این محصول محسوب می شود.

مصرف سالانه و مقدار تولید طلا در کشور:
سالانه سیصد تن طلا در کشور در حال گردش است این در حالی است که ایران فقط سه تن طلا تولید می‌کند در نتیجه باید مابقی نیاز خود را از کشورهای دیگر تامین کند.

واردات طلا به ایران از چه کشورهایی صورت می گیرد؟
کشورهایی که بیشترین واردات طلا را به ایران دارند ترکیه و امارات متحد عربی است.

میزان استخراج طلا از معادن کشور ترکیه:
کشور ترکیه در شرایط مشابه ایران از لحاظ معادن طلا سالانه چهل تن استخراج طلا دارد که به مصنوعات مختلف تولید شده و در بازارهای جهانی عرضه می شود و ارزآوری بسیار زیادی را برای این کشور ایجاد می‌کند.

طلا یک سرمایه آسیب ناپذیر:
این که طلا یک سرمایه آسیب ناپذیر همه جانبه محسوب می شود به نظر می رسد تجارت آن هم همه جانبه سود باشد اما این گونه نیست و باید در تجارت طلا به مباحث مختلفی دقت شود.

قصد خریداران از خرید طلا:
ممکن است خریداران با هدف سرمایه گذاری، استفاده شخصی یا به عنوان هدیه و یا هم چنین به عنوان یک هنر به مصنوعات طلا توجه داشته و خریداری کنند.

افرادی که جزو فعالان این عرصه هستند و قصد سرمایه گذاری برای تولید انواع جواهرات را دارند باید دقت کنند چون هزینه تولید انواع جواهرات نسبت به حاشیه سود آن پایین است.

دلیل مهم سرمایه گذاری و تأسیس کارگاه های تولید انواع طلا:
دلیل مهمی که افراد زیادی اقدام به تأسیس کارگاه های کوچک تولید انواع طلا و جواهرات کردند و سرمایه گذاران هم رغبت زیادی برای سرمایه گذاری در این حوزه دارند. این است که صادرات انواع طلا به ویژه مصنوعات طلا از ایران طی سال های اخیر آزاد شده است.

قیمت طلای خام و سکه در بازارهای جهانی از دو عامل متاثر می شود:

  1.  یکی از مهم ترین عوامل قیمت جهانی خود طلا است.
  2.  عامل اصلی دیگر قیمت دلار است. با نوسانات این دو قیمت طلا و انواع مصنوعات آن بالا و پایین می‌شود.

مقام نخست در ساخت انواع زیورآلات در دنیا:
کشور ایتالیا سالانه بالغ بر پانصد میلیون دلار انواع زیور آلات ساخته و به کشورهای مختلف صادر می کند و کشور هند در مقام دوم قرار دارد.

آیا تجارت طلا همیشه پرسود است؟
در تجارت طلا همیشه شانس انجام یک معامله پرسود و یا ریسک ضررهای سنگین وجود داشته و اینکه شما جزو متضررین یا سود کنندگان باشید به عوامل متعددی بستگی دارد.

دو نکته بسیار مهم در تجارت طلا را هرگز فراموش نکنید!
 از آن جایی که طلا یک قیمت جهانی مشخصی دارد و حاشیه سود آن هم در دنیا مشخص شده در نتیجه شما فکر نکنید با توجه به اینکه عددها و رقم های بسیار بالایی در این بازار جا به جا می شود شما در صورتی که در این بازار فعالیت کنید می توانید سود بسیار زیادی داشته باشید.

به عنوان مثال: فرضا شما یک مقدار جواهرات را می خواهید به کشور ترکیه صادر کنید. برای خرید یک النگو مبلغی را پرداخت می کنید علاوه بر قیمت النگو شما باید هفت درصد به عنوان سود زرگر نه درصد مالیات ارزش افزوده و درصدی را هم به عنوان اجرت طلا کار باید پرداخت کنید.

و این باعث می شود قیمت یک النگو حدود بیست الی سی درصد افزایش پیدا کند در حالی که شما می خواهید آن النگو را در کشوری مثل ترکیه بفروش برسانید باید قیمت واقعی طلا را به قیمت روز دریافت کنید و اینجا شما متضرر خواهید شد.

نکته قابل توجه دیگر این است که در ایران قیمت طلا نسبت به قیمت جهانی بالاتر است و دلیل آن نوسانات اقتصادی زیاد و همچنین قیمت ارز می باشد که مدام در حال بالا و پایین شدن است. و ممکن است شما در شرایطی این طلا را خرید کرده باشید که وقتی بفروش می رسانید بسیار متضرر شوید.

مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>